Murat Kurum seçim sonrası ilk açıklamasını yaptı

31 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Kurum, seçimin ardından ilk açıklamasını yaptı. Sandıkların kapanması ve oy sayımının başlamasının ardından gözler Kurum’a çevrilmişti.

Murat Kurum seçim sonrası ilk açıklamasını yaptı

Türkiye’de gündem Yerel seçimler olmaya devam ediyor. Gözler YSK’dan gelecek kesin sonuçlara çevrilirken siyasetin gündemi de seçim sonuçları. Sandıkların açılmaya başlaması ve resmi olmayan sonuçların gelmesiyle beraber gözlerin çevrildiği bir isim de AK Parti’nin İBB Başkan adayı Murat Kurum oldu. Murat Kurum2dan seçimin ardından beklenen açıklama geldi. Seçim sonrası kameralar karşısına geçen Kurum, ‘İstanbul’un muradı, Murat kardeşleri İstanbul için çalışmaya devam edecek’ dedi. İşte Kurum’un açıklamasından satır başları…

MURAT KURUM’DAN İLK AÇIKLAMA

Yerel Seçimlerde sonuçların en çok merak edildiği illerin başında gelen İstanbul’da AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum ve CHP İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu arasında kıran kırana bir yarış gerçekleşti. Kesin olmayan sonuçlarla birlikte seçimi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu önde tamamlarken gözler YSK’dan gelecek kesin sonuçlara çevrildi. Seçimin ardından Murat Kurum’dan ilk açıklama geldi. AK Parti İBB Başkan adayı Kurum yaptığı açıklamada, ‘Milletimiz bizi nerede görmek istiyorsa orada olacağız’ dedi.

TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Konuşmasına teşekkürle başlayan Murat Kurum, ‘Bu seçimde tercihini hangi partiden yana yaparsa yapsın iradesini sandığa yansıtan kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bize inanan, bizimle yol yürüyen, projelerimizi, hayallerimizi paylaştığımız, proje ve hayallerle birlikte dava arkadaşlığı yaptığımız kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. İstanbulluların bir kardeşi ve evladı olarak bizi bağrına basan tüm İstanbullu hemşehrilerime çok çok teşekkür ediyorum. 90 gündür sahada bilfiil 39 ilçemizde teşkilatlarımızla, adaylarımızla birlikte vatandaşlarımıza gittik. Dilimiz döndüğünce projelerimizi ve eserlerimizi paylaştık. Bizi her bir vatandaşımız gerçekten samimi duygularla bağrına bastı. O yüzden tüm İstanbullu kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyoruz.’ dedi.

murat-kurum-secim-sonrasi-ilk-aciklamasini-yapti.jpg

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Çalışmaya devam edeceğiz diyen Kurum, ‘Bugün sahur saati itibariyle sandık kurullarımıza, teşkilatlarımıza, 90 gündür ev, iş, ailesinden feragat eden teşkilat mensuplarımıza, başta kıymetli başkanım, il başkan yardımcılarım, milletvekillerim, benimle yol yürüyen her bir kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. İstanbullu hemşehrilerimiz şundan emin olsun, İstanbul’un muradı, Murat kardeşleri İstanbul için çalışmaya devam edecek. Yine sokakta olacağız. Milletimiz bizi nerde görmek istiyorsa orada olacağız. Gece gündüz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çalışmaya devam edeceğiz. ‘ dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN2A TEŞEKKÜR

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürlerini ileten Murat Kurum, ‘Büyük ve güçlü Türkiye davası için çalışacağız. Ülkemizin geleceğe daha iyi hazırlanması için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz ve vatandaşlarımızla el ele verip zor günleri nasıl atlattıysak aynı anlatışla ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza bize inandığı ve bu görevi tevdi ettiği için teşekkür ediyorum. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. BBP bizimle beraber yol yürüdü. Tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Aziz İstanbullulara en büyük teşekkürü yapmak istiyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin diyorum. Bugün milletimizin sandığa yansıyan iradesiyle birlikte üzerimize düşen vazifeleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Eksiğimiz neyse onu gidermek için teşkilatlarımızla birlikte sahada olacağız. Yarından itibaren yine milletimize gideceğiz. Bu süreçte seçilen belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı tebrik ediyor, bu seçimlerin İstanbul ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.’ ifadelerine yer verdi.