Olcay Kılavuz; Sinan Ateş cinayetinde zerre dahlim varsa kafama sıkarım

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle alakalı şüpheli sıfatıyla hakkında işlem başlatıldığı ileri sürülen MHP'li Olcay Kılavuz, olayla alakalı ilk kez konuştu.

Olcay Kılavuz; Sinan Ateş cinayetinde zerre dahlim varsa kafama sıkarım

"Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm” ifadelerini kullanan Kılavuz cinayetin tetikçisini kaçıran Tolgahan Demirbaş'ın kendi evinden çıktığını da yalanladı. Ankara'da 30 Aralık 2022'de uğradığı suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinde hakkında şüpheli sıfatıyla işlem başlatıldığı iddia edilen Mhp'li Olcay Kılavuz, olayla alakalı sessizliğini bozdu. Cinayeti "korkunç" ve "alçakça" ifadeleriyle adlandıran Kılavuz, kendisine bir itibar suikastı yapıldığını dile getirdi.

olcay-klavuz-sinan-ates-cinayetinde-zerre-dahlim-varsa-kafama-sikarim.jpg

“BÖYLE BİR OLAYIN İÇİNDE BULUNACAK KADAR ŞEREFSİZ DEĞİLİM”

Sinan Ateş'i katleden tetikçiyi kaçırdığı bilgisi edinilen Tolgahan Demirbaş'ın, evinden çıktığı haberleriyle gündem olan eski MHP Mersin Milletvekili ve Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un Halk TV'den Seyhan Avşar'a önemli açıklamalar yaparak cinayetle kendisinin ilişkilendirilmesine sert tepki gösterdi. Kılavuz, "Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm. Sinan Ateş için ben de adalet istiyorum. Devletimiz gerekeni yapsın" dedi. Kılavuz, "Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar" sözleriyle "Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça” şeklinde ifadeler kullandı.

olcay-klavuz-sinan-ates-cinayetinde-zerre-dahlim-varsa-kafama-sikarim-001.jpg

KESİN BİR DİLLE TÜM İDDİALARI YALANLADI

MHP'nin Sinan Ateş cinayetine sahip çıktığını iddia eden Kılavuz, "Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş'ten bahsediyor. Herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını ben isterim. Zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde'deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkesle alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım” şeklinde konuştu. "Bu işin içerisindekilerin Allah belasını versin. Benim bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, dolayında olmam mümkün değil. Bunların hepsi yalandan ibaret… Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm. İfadeye Devlet Bahçeli Bey'de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş'e suikast yapıldı, bana da itibar suikastı yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar” ifadelerini kullandı.