Samsun'da kadın cinayeti geliyorum diyor! Havvanur Akan son anda kurtuldu

Samsun'da eski kocasının kendini takip ettiğini fark eden Havvnur son anda kurtuldu.

Samsun'da kadın cinayeti geliyorum diyor! Havvanur Akan son anda kurtuldu

Samsun'da bir kadın cinayeti son anda engellendi. Havvanur Akar bir aracın arkasına saklanarak kendisini bekleyen eski eşini fark edince cep telefonunu çıkarıp kaydetti ve eski eşi tam kendisine saldıracakken biber gazı sıkarak kurtuldu.

O anları cep telefonuyla kaydeden Akar, "Bugün kurtuldum, yarın ne olacak? Öldürülmeden sesimi duyurmak istiyorum" diye isyan etti.

Bu sabah saatlerinde Samsun’un İlkadım ilçesinde eski eş facialı bir kadın cinayeti yaşanıyordu. Havvanur Akan, ihraç edilmiş uzman çavuş olan eski eşi Eren Çakırgül tarafından yaklaşık 3 yıldır tehditler alıyordu. Akan savcılığa başvurarak uzaklaştırma kararı aldırsa da eski eşi peşini bırakmadı ve rahatsız etmeye devam etti. 31 yaşındaki Akan bu nedenle yanında biber gazı ile dolaşmaya başladı.

SON ANDA KURTULDU

Havvanur Akan bu sabah da işe gitmek üzere evinden çıkarken 28 yaşındaki Eren Çakırgül sözlü ve fiziksel saldırısına uğradı. Bir arabanın arkasında eski eşin saklandığını fark eden Akan, cep telefonu çıkarıp kayıt almaya başladı. Bir süre sonra saklandığı yerden çıkan Çakırgül, Akan’a doğru ilerledi ve saldırdı. Akan eski eşine biber gazı sıkarak kurtuldu. Eski eş paniğe kapılınca kaçtı.

Akar "Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen daha bu sabah evimin önüne gelerek, tehdit etti zorbalık yaptı, kolumu sıktı. Daha önce çok denedi ama bu kadar yakınıma hiç giremedi. Uzaklaştırma kararı elimde. Bugün kurtuldum, yarın ne olacak? Öldürülmeden sesimi duyurmak istiyorum" dedi.