SON DAKİKA İzmir’de metro raydan çıktı! Ekipler olay yerinde

İzmir’de seyir halindeki metronun raydan çıkarak peron duvarına çarptığı öğrenildi. Kazanın ardından bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de kazayla ilgili açıklama geldi.

SON DAKİKA İzmir’de metro raydan çıktı! Ekipler olay yerinde

İzmir'den gelen son dakika bilgisinde seyir halindeki metronun raydan çıkarak peron duvarına çarptığı belirtildi. Bornova'da Evka-3 yönünde sefer yapmakta olan metro treninin Sanayi İstasyonu girişinde raydan çıktığı ve peron duvarına çarptığı bilgisine yer verildi. Kaza yerine çok sayıda ekip sevk edilirken kazada can kaybı veya yaralanan olmadığı açıklandı.

METRO RAYDAN ÇIKARAK DUVARA ÇARPTI

İzmir'de meydana gelen metro kazasıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Bornova ilçesinde Fahrettin Altay Evka-3 seferini yapmakta olan metro treninin raydan çıkarak peron duvarına çarptığı bilgisine ulaşıldı. Kazanın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

son-dakika-izmir-de-metro-raydan-cikti-ekipler-olay-yerinde-002.jpg

AÇIKLAMA GELDİ

Bugün saat 12.00 sularında meydana gelen metro kazasıyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Metro treninin henüz belirlenemeyen bir nedenle raydan çıkarak duvara çarptığı kazayla ilgili yapılan açıklamada, yaralı olmadığı bilgisine yer verildi ve 'Evka-3 yönünde sefer yapan metro trenimizin son vagonu, Sanayi İstasyonu girişinde raydan çıkmış ve peron duvarına çarpmıştır. Yaralı olmaması en büyük sevincimizdir.' denildi.

son-dakika-izmir-de-metro-raydan-cikti-ekipler-olay-yerinde-001.jpg

SEFERLER TEK HATTAN DEVAM EDİYOR

Belediye'den yapılan açıklamanın devamında kazanın sebebinin belirlenmesi için teknik incelemenin başlatıldığı bilgisine de yer verildi. Trenin kaldırılması çalışmalarının devam ettiği bilgisinin de yer aldığı açıklamada, metro seferlerinin devamı ile ilgili de bilgi yer aldı ve 'Tek hattan işletim, 15 dakikada bir servis olacak şekilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.' ifadeleri kullanıldı.

son-dakika-izmir-de-metro-raydan-cikti-ekipler-olay-yerinde.jpg