TOKİ'nin 2+1 3+1 evleri bu fiyata peynir ekmek gibi satıyor! Ayda 5.823 TL taksitle UCUZ EV

TOKİ'den yeni konut fırsatları. Uygun fiyatlarla 2+1 3+1 ev sahibi olma imkanı. İşte detaylar…

TOKİ'nin 2+1 3+1 evleri bu fiyata peynir ekmek gibi satıyor! Ayda 5.823 TL taksitle UCUZ EV

TOKİ'nin 2+1 3+1 evleri bu fiyata peynir ekmek gibi satıyor! Ayda 5.823 TL taksitle UCUZ EV!

TOKİ'den dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlara yönelik yeni bir Konut Projesi daha geldi. Ayda sadece 5823 TL taksit ödeyerek 2+1 3+1 konut sahibi olabilirsiniz. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre birçok ilde ucuz konut projeleri için düğmeye basıldı. Türkiye'nin 81 ilinde devam eden projelerle birlikte ayda çok düşük miktarlara ev sahibi olmak artık dar gelirliler için de mümkün hale geldi. TOKİ yeni konut projesi kapsamında satışa sunulacak olan 2+1 3+1 evlerin peşinat bedeli ve aylık taksit miktarı belli oldu. İşte TOKİ ucuz konut projesi ile ilgili son dakika gelişmelere

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlara yönelik yeni konut projeleri sunmaya devam ediyor. Gayrimenkul sektöründeki yükselişin ortasında, 43 ilde başlatılacak olan yeni projelerle daha fazla vatandaşın uygun fiyatlarla ev sahibi olması hedefleniyor.

DÜŞÜK VE ORTA GELİR GRUBUNA ÖZEL KONUT PROJELERİ

TOKİ, düşük gelir grubuna yönelik 2+1 konutları aylık 5.823 TL taksitle, orta gelir grubuna yönelik ise 3+1 konutları aylık 9.551 TL taksitle sunuyor. Bu projeler, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir fırsat sunuyor.

PROJELERİN HAZIRLIK AŞAMASI VE İHALE SÜREÇLERİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı olan TOKİ, projelerin ön hazırlıklarını tamamlayarak ihale tarihlerini açıkladı. İhale sonrası, konutların belirlenen tamamlanma oranına ulaşmasıyla birlikte satış ilanları yayınlanacak ve kayıt işlemleri başlayacak. Vatandaşlar, TOKİ konutlarına e-devlet üzerinden veya Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla başvurabilecekler.

İHALE YAPILACAK İLLER VE PROJELER

Mart ve Nisan 2024 aylarında ihaleye çıkacak projeler arasında Çankırı Ilgaz, Bilecik Pazaryeri, Artvin Yusufeli, Rize Merkez, Bilecik Osmaneli, Karabük Merkez ve Ankara Gölbaşı gibi illerdeki projeler yer alıyor. Bu projeler arasında konutların yanı sıra alışveriş merkezleri, camiler ve altyapı çalışmaları da bulunuyor.

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ'den ucuz konut almak isteyenler öncelikle kendi illerinde proje olup olmadığını kontrol edebilirler. Ardından TOKİ'nin başvuru sürecini takip ederek katılım Bedeli olan 1000 TL'ye devlet bankalarına yatırdıktan sonra kura çekimi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden kura çekimi tarihleri ilan edilmektedir.