Van, Hakkari, Mardin, Batman DİKKAT! Önemli uyarı yapıldı, bugün ve yarın çok fena geliyor

AFAD ve meteoroloji kritik uyarı yayınladı. Van, Hakkari, Mardin, Batman’da yaşayanlar dikkat. Bugün ve yarın çok fena geliyor.

Van, Hakkari, Mardin, Batman DİKKAT! Önemli uyarı yapıldı, bugün ve yarın çok fena geliyor

AFAD ve meteoroloji tarafından tam 10 il için kritik uyarı yayınlandı. Batman, Mardin, Hakkari, Van için özellikle kırmızı alarm durumuna geçildi. Dün yaşanan felaketin ardından yenisi geliyor. O illerde yaşayanlar meteorolojik uyarıları takip etsin ve uysun. İşte Meteoroloji son dakika hava durumu tahminleri ve uyarıları…

Türkiye genelinde dün etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle adeta yer yerinden oynadı. Özellikle Karadeniz ve kuzey bölgelerde fırtına ve yağış hayatı felç ederken can kayıpları da yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini duyurdu. Türkiye yaşananların şokunu atlatamadan MGM yeni kritik uyarı yayınladı. 20 Kasım 2023 Pazartesi günü ve 21 Kasım 2023 Salı gününe DİKKAT! Özellikle o illerde yaşayanlar mutlaka önlem alsın. İşte Meteoroloji son dakika uyarıları…

O İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT!

MGM, Doğu Anadolu Bölgesi için kritik uyarı yayınladı. Bu bölgede 20 Kasım Pazartesi günü şiddetli yağışların başlayacağını belirten Meteoroloji 21 Kasım 2023 Salı gününe kadar yağışların etkili olacağını bildirdi.

Ayrıca Doğu Anadolu Bölgesi için fırtına uyarısı da yapıldı. Meteorolojiden yapılan açıklamada Batman, Mardin, Siirt, Muş, Bingöl ve Iğdır çevrelerinde rüzgarın kuvvetli olacağı bildirilirken Şırnak, Hakkari, Van ve Bitlis çevrelerinde ise çok kuvvetli olacağı ifade edildi.

KAR YAĞIŞI DA BEKLENİYOR

Meteoroloji, Doğu Anadolu Bölgesi’nde beklenen yağışların genel olarak yağmur ve sağanak şeklinde olacağını açıkladı. Ancak 1500 metre ve üzeri rakımlı bölgelerde yağışlar yer yer karla karşılık yağmur ve kar şeklinde de görülecek. Diğer yandan Hakkari ve Van'ın yüksekleri ve Bitlis çevrelerinde kar yağışının yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD, bölgede yaşanacak yağışlar sırasında meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.