Zonguldak’ta fırtınaya yakalanan yük gemisi ikiye bölündü

Yurt genelinde etkili olan kuvvetli fırtına Zonguldak’ta da etkisini gösterdi. Kuvvetli fırtına sebebiyle evlerin çatılarındaki kiremitler uçtu, ağaçlar devrildi. Fırtınaya yakalanan bir kuru yük gemisinin de karaya çarparak ikiye bölündüğü görüldü.

Zonguldak’ta fırtınaya yakalanan yük gemisi ikiye bölündü

Zonguldak’ta kuvvetli fırtına sebebiyle bir kuru yük gemisinin karaya çarparak ikiye bölündüğü öğrenildi. Kuvvetli rüzgarın etkisiyle sürüklenen kuru yük gemisinin karaya çarptığı ve ikiye bölündüğü haberi geldi. 5 metreyi bulan dalgaların sürüklediği gemi için çok sayıda ekip seferber oldu. Ekiplerin çalışmaları sonucunda 13 mürettebatın tahliyesi başarılı bir şekilde gerçekleşti.

YÜK GEMİSİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Meteoroloji’den gelen peş peşe uyarıların ardından yurt genelinde yoğun yağış ve kuvvetli rüzgar etkisini göstermeye başladı. Cuma gecesi başlayan yağışlı hava Cumartesi ve Pazar günü kuvvetli rüzgarla birlikte etkisini devam ettirirken Pazar sabahı bazı noktalarda kar yağışı da etkili olmaya başladı. Zonguldak’ta da etkisini gösteren kuvvetli rüzgar bir kuru yük gemisini sürükledi. Rüzgarın etkisiyle sürüklenen kuru yük gemisi karaya çarparak ikiye bölündü.

zonguldak-ta-firtinaya-yakalanan-yuk-gemisi-ikiye-bolundu.jpg

13 MÜRETTEBAT KURTARILDI

Kuvvetli rüzgarın sürüklediği kuru yük gemisi karaya çarparak ikiye bölündü. Kıyı şeridindeki çok sayıda dükkan ve park sular altında kaldı. Karaya çarparak ikiye bölünen gemi için seferber olan çok sayıda ekip, gemideki 13 personeli başarılı bir şekilde tahliye etti.

zonguldak-ta-firtinaya-yakalanan-yuk-gemisi-ikiye-bolundu-001.jpg

ZONGULDAK’TA KUVVETLİ FIRTINA

Gelen peş peşe uyarıların ardından Zonguldak’ta kuvvetli fırtınaya teslim oldu. Sağanak yağış ve kuvvetli fırtınanın etkili olduğu ilde ağaçlar devrildi, yollarda su birikintileri oluştu. Evlerin çatılarındaki kiremitler ve beton parçaları araçların üzerine düştü. Öte yandan Ereğli ilçesinde de etkisini gösteren fırtına sebebiyle limanda 5 metreyi bulan dalgalar meydana geldi.