Google ve Levi’s ortaklığı ile akıllı ceket satışa çıkıyor

Google ve Levi’s ortaklığı ile üretilen The Commuter Trucker Jacket adı verilen akıllı ceket ile ilgili detaylar sonunda geldi. İki yıl önce bilişim ve tekstil sektörünün dev firmaları olan Google ve Levi’s akıllı giysiler üzerine işbirliği yapacağını ve akıllı giysilerle ilgili çalışmalar yaptıklarını duyurmuştu. Bu ortaklığın ilk ürünü olan akıllı ceket The Commuter Trucker Jacket ‘in detayları teknoloji takipçileri tarafından dikkat çekiyor.

Google ve Levi’s ortaklığı ile akıllı ceket satışa çıkıyor

Akıllı ceketin işlevleri ne olacak?


The Commuter Trucker Jacket adı verilen akıllı ceket, akıllı telefonunuzla her zaman iletişim halinde kalabiliyor.

İşte, Google ve Levi's ortaklığının akıllı tarz ürünüDünya markası olan Levi’s moda tarzı yaratmanın dışında Google ile işbirliği yaparak tarzına teknolojiyi de ekledi.  Google Jacquard teknoloji kullanılan ceket ile kumaşın hareket kontrollü ve bağlantılı bir cihaz haline gelmesini sağlıyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Google I/O geliştirici konferansında ilk kez ortaya çıkan Commuter ceket, Bluetooh’lu kol ağızları ile ceketin sizi yönlendirmek, müzik sesini ayarlamak veya çağrılara cevap vermek üzere akıllı telefonla iletişime geçmesini sağlıyor. Tüm bunlarda önemli rolü üstlenen ise ceketin kaydırma hareketlerine duyarlı kumaşı.Hangi hareketlerinizin hangi uygulamalarla çalışacağını ayarlayabildiğiniz ürün, Bluetooth etiketini çıkardıktan sonra kolayca yıkanabiliyor. Google ATAP birimi tarafından geliştirilen teknoloji, standart endüstriyel tezgahları kullanarak herhangi bir giysiye dokunmatik etkileşim sağlamak için iletken iplikler kullanmakta. Özellikle bisiklet kullananların oldukça hoşuna gideceği belirtilen ceket suya dayanıklı ve ekstra hareket kabiliyeti için ekstra esnek kumaş ile hazırlanmış.


Google ve Levi’s ortaklığındaki The Commuter Trucker Jacket, Sonbaharayları içerisinde 350 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.