İphone 7'den Muhtemeşem gece fotoğrafları!

İphone 7'den gece fotoğrafları çekimleriyle kamerasının kalitesinin yüksekliğini kanıtlayan kareler geldi. "One Night on İphone 7" sloganıyla bir fotoğraf kampanyası başlatan Apple firması,bu kampanyanın meyvelerini aldı ve 25 ülkede çekilen resimler arasından seçilen en iyiler sergilenecek. Böylece İphone 7'nin düşük ışık altındaki kabiliyetleri sergilenmiş ve kanıtlanmış oldu.

İphone 7'den Muhtemeşem gece fotoğrafları!

 

Apple Kasım 2016'da "One Night on İphone 7" sloganıyla bir fotoğraf kampanyası başlatmış ve ünlü İphone fotoğrafçılarını düşük ışık altında İphone 7'nin kabiliyetlerini sergilemeleri için görevlendirdi. Fotoğraflardaki keskinliği ortaya çıkarmak için optik görüntü sabitleyicisi ve İphone 7'ye eklenen 1.8 diyafram sayesinde İphone 6S'e göre yüzde 50 daha aydınlık fotoğraflar çekilebildiğini kanıtlayan muhteşem gece fotoğrafları nefes kesti. İphone'nin görevlendirdiği fotoğrafçılar 5 Kasım'dan bu yana bir çok gece fotoğrafları çektiler ve Apple firması bu fotoğraflardan en iyilerini seçerek bir sergi yapmaya hazırlanıyor. "İphone ile çekildi" sloganı adı altında sergilenecek fotoğraflarda buzul mağaralarından, Endonezya'daki volkana, Şangaydaki binaların çatılarından Johannesburg’un gece kulüplerine kadar bir çok mekanda fotoğraf çekimleri yapıldı. İphone 7'nin loş ışık kamerası sayesinden gün doğumundan gün batına kadar hayatın her anı ölümsüzleştirildi. 

 

Gece çekimi fotoğraflardan en iyi 25 tanesi bugünden itibaren 25 ülkede sergilenmeye başlanacak. Bazı fotoğrafçılar, mükemmel bir kare elde edebilmek için aşırı iklim koşullarına göğüs gerdi. Chicagolu fotoğrafçı Reuben Wu, 130 aktif yanardağın fotoğraflarını çekmek için Java, Endonezya’ya gitti. Drone’a takılı bir iPhone 7 ile çektiği fotoğraflarda, Gunung Karang volkanının karanlıkta parlayarak akan lavlarının nefes kesici manzaralarını yakaladı.
İzlanda’ya seyahat eden Ruairidh McGlynn, Kuzey Kutup Bölgesi’nin ıssız bölgelerini fotoğraflamak için geceleri köpek kızağıyla yol aldı. “İzlanda, unutulmaz manzaralarıyla ünlü bir yer,” diyen McGlynn sözlerine şöyle devam etti: “Hem mobil fotoğrafçılığın sınırlarını zorlayan hem de insanların İzlanda’yı, özellikle de gece sunduğu olasılıkları kafalarında yeniden canlandırmalarını sağlayan alışılmadık fotoğraflar çekmek istedim. iPhone, fotoğrafları tek bir cihazda çekme, işleme, derleme ve yayınlama olanağı sağlıyor. Tüm bu özellikler, fotoğraflamaktan zevk aldığım samimi manzaraları ve gerçek koşulları çekmeye oldukça uygun.”Bazı fotoğrafçılar ise daha yakın konulara odaklandı. Elsa Bleda; Johannesburg, Güney Afrika ve etrafındaki sanatçıların fotoğraflarını çekti. Jennifer Bin, memleketi Şanghay’ı çatıların üstünden görüntüledi ve Illinoisli Kristin Kelley, geceyi kendi çocuklarının gözünden fotoğrafladı.“Güney Afrika, özellikle de Johannesburg geceleri sessiz görünüyor olabilir fakat aslında çok fazla enerji, renk ve canlılık barındırıyor,” diyen Bleda sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim için iPhone fotoğrafçılığının sağladığı özgürlük olağanüstü. Fotoğrafçıların Slow Shutter Cam gibi çok sevilen birçok uygulamaya erişebilmesini sağlıyor. Elinizden geldiği kadar deneme yapın ve oynayın ve hayal gücünüzü olabildiğince serbest bırakın; iPhone ile keşfedebileceklerinizin sınırı yok.”