TÜBİTAK'tan 150 bin liralık hibe kredi

TÜBİTAK teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimciler için 150 bin liralık hibe kredi vermeye hazırlanıyor. 31 Ocak'a kadar başvuruları alınacak olan Bireysel Genç Girişim Programı'na başvuran projeler sıkı bir elemeden geçirilecek.

TÜBİTAK'tan 150 bin liralık hibe kredi

TÜBİTAK bünyesinde başlatılan programla yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimcilere 150 bin TL'ye varan hibe kredileri vermeye hazırlanıyor. Son başvuru tarihi 31 Ocak olan projeyle ilgili detaylarda netleşiyor. 


Projeye başvurular İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden alınacak,akabinde bu iş fikirleri bir eleme sistemine tabi tutulacak.


Daha sonra iş fikri belli kıstaslara göre değerlendirilecek. Bu kıstaslar şöyle açıklandı: teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu


Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Programı tamamlayarak iş fikirlerini geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvuracak ve 150 bin TL'ye kadar olan hibe desteğini alabilmek için yarışacak.


 Son başvuru tarihi 31 Ocak olan programa başvurmak isteyenler, İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden başvurabilecek.