Galip Öztürk, "Mağdur edildiğim için Gürcistan'dayım

Metro Turizm'in kurucusu ve Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, hakkında verilmiş kararların iftira olduğunu belirterek yeniden yargılanma talebinde bulundu.

Galip Öztürk, "Mağdur edildiğim için Gürcistan'dayım

Geçtiğimiz günlerde Fatin Dağıstanlı'nın sosyal medyaüzerinde yapmış olduğu canlı yayına katılan Galip Öztürk, hakkındaki tümiddialara cevap vererek, bunların iftira olduğunu ve kararlarının da paralelyapının savcı ve hakimleri tarafından verildiğini söyledi.

 

2012 yılında başlanan süreçte, paralel yapının kendinden sürekli paraistediğini ve parayı ise yasadışı şekilde onlara verdiğini açıklayan Öztürk,hakkında ki suçlamaların hemen öncesinde "Ben kendilerine bu parayı yardımolarak verebileceğimi söyledim ama bana makbuzsuz işlem yapmam gerektiğini yanikayıt dışı vermem gerektiğini söylediler. Bunları da yapmayınca çete kurmaktansuçlandım ve hapis cezası aldım." açıklamalarında bulundu. 17-25 Aralıkolaylarının arında paralel yapının gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirten Öztürk,o zamanlarda Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konu hakkında bilgisiolduğunu ve 2014 yılında Kastamonu Mitinginde bizzat ismini kullanarak"Şahsımdan nasıl ve ne şekilde para istendiğini bizzat sayınCumhurbaşkanı'mızda biliyor ve bunun hakkında Kastamonu mitinginde açıklama dayaptı." dedi.

 

Hak ve Hakikati arayan bir vatandaşım

Aslında paralel yapıya yardımlarını öncesinde de yaptığını itiraf eden GalipÖztürk, "Para vermek için sürekli tehdit ediliyor ve yalan dolanşantajlara maruz kalıyordum. Durum böyle olunca sürekli istediklerini verdimama son olayda, artık bu şekilde kayıt dışı olarak para veremeyeceğimisöyleyince, bir anda çek senet tahsilatçılığından, yasa dışı yollarla işadamlarına zorla senet imzalatmaya ve çete kurmaya kadar uzanan bir suçdosyasına sahip oldum." açıklamalarını yaptı. Bunlara karşın hem o dönemdeve hemde halen devam eden süreçte hak arayışından asla vazgeçmediğini açıklayanGalip Öztürk, yeniden yargılanmasıyla suçsuzluğunun kanıtlanacağınısöyledi. 

 

"Suçlu çıkarsam tüm servetimi Kızılay'a bağışlarım"

Yeniden yargılanmak istiyorum açıklamalarını yapan ve helal yollarla parakazandığını Fatin Dağıstanlı'ya tüm ayrıntıları ile anlatan Galip Öztürk,"Kaçak değilim, mağdur edildiğim için Gürcistan'dayım. Ben yeniden yargılanmakistiyorum. Suçlu bulunursam bütün servetimi Kızılay'a bağışlar, Türkiye'yegelip cezamı yatarım." dedi. Birebir kendi ağzından Fatin Dağıstanlı'yatüm süreci anlatan Öztürk, sesimi duyurmak için avukatlarım aracılığıylasürekli yeniden yargılanmak için girişimlerde olduğunu da söyledi. 

 

Hakkımda söylenenlerin tamamı iftiradır

"Şimdilerde bana nasıl çay ocağı işleterek bu kadar servet sahibiolduğum yani zengin olduğum soruluyor. Nasıl zengin olunuyor herkes kötü işleryaparak mı zengin oluyor. Ben kahvehane işletmiyorum ben her gün 30 bininüzerinde çay satışı yapan bir çay ocağının sahibiydim. Ben 32 yıllık vergimükellefiyim ilk para kazanmaya başladıktan bir yıl sonra köyümüzde okul yoktuonu yaptırdım. Vermenin ne kadar büyük bir bereket olduğunu gördüm ve yaşadım.Hayatım boyunca helal kazançlarımı paylaştım ve ben paylaştıkça daha çokeleştirilmeye başlandım." açıklamalarını yaptı. 

 

Suç örgütü kurduğu, mafya olduğu, kumarhane işlettiği, sanal bahis oynattığıiddialarını da soran Fatin Dağıstanlı'ya tüm bunların iftira olduğunu açıklayanGalip Öztürk, "Madem böyle bir şey varsa mal varlıklarıma neden şimdiyekadar el konulmadı, paralel yapı ile başlayan süreçte buraya kadar geldim vetek zarar gören ben ve ailem oldu" dedi. Canlı yayın bağlantısına sonradanGalip Öztürk'ün Avukatı Faik Işık'ta katıldı.