Başak Sayan'ın hakaret davasında yeni gelişme

Oyuncu Başak Sayan'ın geçtiğimiz günlerde ceza aldığı hakaret ve tehdit davasında yeni gelişme var. Başak Sayan köpeği yüzünden tartıştığı kadına hakaret etmekten dolayı 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Hakaret davasında yeni gelişme Sayan'ın karara itiraz etmesi.. Bakın Mahkeme Başak Sayan'ın hakaret davasında aldığı cezaya itiraz etmesiyle ilgili ne karar verdi.

Başak Sayan'ın hakaret davasında yeni gelişme

Başak Sayan ceza aldığı hakaret davasında mahkeme kararına itiraz etti. Hakaret davasındaki yeni gelişmede çıkan Sonuç Başak Sayan'ı mutlu edecek cinsten değil. Mahkeme Başak Sayan'ın hakaret davasındaki itirazını reddetti. 


BAŞAK SAYAN HAKARET DAVASI


Oyuncu Başak Sayan, köpeği yüzünden tartıştığı kadına karşı hakaret ve tehdit suçlarından beş ay hapis ve bin 740 lira adli para cezasına çarptırılmıştı. 


Ancak İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Sayan'ın sabıkasız oluşunu dikkate alan mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı. Hakkında beş yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verilen Sayan, bu süre içinde herhangi bir kasıtlı suç işlemezse, davasının düşürülmesine karar verilmişti.

 'KÖPEK ZARARSIZ DEDİM' 

Ünlü oyuncu, mahkemenin kararına itiraz etti: "Olay sırasında yaptığım tek şey, köpeğin zararsız olduğunu söylemekti. Yanındaki kızına da benim köpeğimi sevebileceğini söyledim. Gerçek dışı beyanlarla küfür ve hakaret ettiğimi ileri süren şikayetçiler, bir de onları darp etmeye çalıştığımı iddia ettiler" dedi. İtirazı değerlendiren bir üst mahkeme, Sayan'ın itirazını reddetti.  Sabah Gazetesi