Hazal Kaya'dan Bomba Paylaşım

Son zamanlarda gündeme gelmeyen başarılı dizi ve sinema oyuncusu olan Hazal Kaya sosyal medyada da gündeme gelmiyor. Hemen Hemen üç aydır süren suskunluğunu dün gece Instagram hesabında bozdu bu gelişme adeta sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Hazal Kaya'dan Bomba Paylaşım
Posta'da şu ifadelere yer verildi:Instagram'dan yaklaşık 3 aydır paylaşım yapmayan ünlü oyuncu Hazal Kaya Instagram suskunluğunu bozdu.

BALON EMOJİSİ EKLEDİ

Ceyda Düvenci ve dostlarıyla bir araya gelen Hazal Kaya, geçirdiği güzel zamanları fotoğraflayıp Instagram hesabından paylaştı. Kaya, paylaşımına balon emojileri ekledi.

Hazal Kaya Shameless uyarlamasında

Hazal Kaya en son Shameless uyarlamasında rol alacak haberleriyle gündeme gelmişti.

Habere göre oyuncu, Medyapım’ın aile temalı ‘Shameless’ dizisinin yerli uyarlamasında oynayacak. ‘Umutsuz Ev Kadınları’nın senaristi Meryem Gür’ün kaleminden ekrana yansıyacak olan yapımda oyuncu, Fiona Gallaher karakterini canlandıracak. Fiona Gallagher, kardeşlerin en büyüğü olup, fedakâr bir o kadar da belayı üstüne çeken bir karakter olarak izleyiciyle buluşuyor.


HAZAL KAYA KİMDİR?


Hazal Kaya'nın tam adı Leyla Hazal Kaya'dır. 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep'de doğmuştur. Annesi ve babası avukattır. İstanbul Balat'ta büyüdü. 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında da baleye başladı. Kamera karşısına geçmesi reklam filmiyle başladı. Ekol Drama'da Ayla Algan'dan ders aldı. Sonra da "Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi"nde Ümit Çırak'tan eğitim aldı.
Hazal Kaya 7 yaşında iken anne ve babası boşanmış ve annesi ile yaşamaya başlamıştır.
Liseyi İstanbul İtalyan Lisesinde okumuştur. Okulun tiyatro kolunda ve korosunda olan Hazal Kaya, Liseye devam ederken ajansa gidip oyunculuk için katalog kaydı yaptırmış ve liseye devam ederken de dizi çekimlerine başlamış. İlk işi "Cola Turka" reklam çekimleriydi.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir ve halen eğitimi devam etmektedir.
2007 yılında ilk kez Genco adlı bir televizyon dizisinde başrol oynadı.2008 yılındaHalid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'i canlandırmıştır. Lise ikinci sınıftayken "Genco" dizisinde Özge rolünü oynadı.
2011 yılında Show TV'de başlayan "Adını Feriha Koydum" adlı dizide baş rol oynadı. Hazal Kaya 2012-2013 sezonunda "Son Yaz Balkanlar 1912" adlı dizi ile ekrana dönmeye hazırlanıyor.
Hazal Kaya, tiyatroyu dansı ve keman çalmayı seviyor. İngilizce ve İtalyanca'yı da iyi derecede biliyor.
Oynadığı Diziler:
2006 - Sıla
2006 - Taşların Sırrı
2006 - Acemi Cadı
2007 - Genco
2008 - Aşk-ı Memnu
2010 - Behzat Ç.
2011 - Adını Feriha Koydum
2012 - Son Yaz - Balkanlar 1912

Sinema filmleri : 
2011 - Çalgı Çengi
2011 - Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
2011 - Ay Büyürken Uyuyamam
2012 - Bu Son Olsun
2012 - Otostop

Reklam Filmleri: 
Cola Turka
Ritmix
Nescafe
Tofita
Molped
Turkcell
Eti Burçak
Penti
Bingo