Fatih Terim'den sert açıklama: Hicap duyuyorum

Türkiye Futbol Direktörü Terim, Arnavutluk'ta oynanan Kosova-Türkiye karşılaşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Arda Turan krizine de değinen Terim, "Böyle bir şımarıklıkla gündeme gelmiş olmaktan hicap duyuyorum" dedi.

Fatih Terim'den sert açıklama: Hicap duyuyorum
Türkiye Futbol Direktörü Terim, Arnavutluk'ta oynanan Kosova-Türkiye karşılaşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu. İşte Terim'in açıklamalarından satır başları:

"HİCAP DUYUYORUM"

"Son günlerde Mehmetçikler toprağa düşerken, gençleri eğitmeye çalışan genç öğretmenlerimiz hain saldırılarda can verirken, ülke içerden ve dışarıdan birçok düşmanla mücadele ederken, böyle bir şımarıklıkla gündeme gelmiş olmaktan hicap duyuyorum."

 "BİRÇOK ŞEY YAŞANDI"

"2016'da birçok şey yaşandı, bu sadece prim değildir. Antrenmanlara geç çıkıldı, fotoğraflara çıkılmadı, birçok şey. Bir başarı elde etmek istiyorsanız, milli takımı kulüp takımı haline getirmek zorundasınız. Kulüpte beğenmezseniz yollarsınız, cezasını verirsiniz. Ama Milli Takım'da oyuncular sizin değildir.

Bugüne kadar benim idare ettiğim takımlarda hiçbir sorun olmamış, ama dışarıdan idare ediliyorsa, o başka.

Euro 2016'dan sonra bir kadro açıkladım ve bazı arkadaşlarımızı almadım. Hepsi çok iyi oyuncu ama ilke ve prensipler önemli olmalı. Kadroyu açıkladıktan sonra kıyamet koptu. İkinci bir şans verdim. Benim yönettiğim takımlarda bugüne kadar hiçbir problem olmadı."

"GAZETECİLERİ UÇAĞA BEN ALDIM"

"Olay Bilal Meşe olayı değildir. Olay gazetecilerin uçağa alınması olayı da değildir. Hepsini ben aldım uçağa, bunu bilin. Ben oyuncunun kendisine de söyledim, biz uygulama yaparken, oyuncuya sormayız. Gerekirse bundan sonra yine alırım. Gazetecileri uçağa alırken oyunculara soracak değilim.

Prim konusunda yanlış bilinen noktalar var. Prim burada araçtır, amaç değil. Olayların bu noktaya gelmesinde birçok sebep var. Dünya ne benim, ne de başkasının etrafında dönüyor. Burası ciddi bir yer ve herkese eşit davranıyoruz."

NELER YAŞANMIŞTI?

5 haziran Pazartesi günü Makedonya ile oynanan karşılaşma sonrası Milli Takım uçağında Arda Turan ve gazeteci Bilal Meşe arasındaki gerginlik Kosova maçının önüne geçerken, yaşanan gelişmeler nedeniyle Arda Turan milli takımı bıraktığını açıklamıştı.