Van İpekyolu Belediyesi'nden spor akademisi atağı

İpekyolu Belediyesi çocuklara ve gençlere yönelik ‘Spor Akademisi’ açtı. Akademide 10-14 yaş aralığındaki bireylere basketbol ve futbol branşlarında temel eğitimler veriliyor.

Van İpekyolu Belediyesi'nden spor akademisi atağı

Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğütarafından daha önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik farklı sporbranşlarında eğitimler veriliyordu, etkinlikler yapılıyordu. Bu etkinlikleretüm dünyada ve Türkiye’de yaşanan covid-19 koronavirüspandemisi sebebiyle araverilmişti. Yeni normal olarak adlandırılan bu süreçte çocukların, gençlerinnitelikli bir şekilde sporla ilgilenmeleri ve profesyonel anlamda eğitimleralmaları için maske, hijyen ve mesafe kurallarına uyularak Karşıyaka Mahallesindebulunan spor kompleksi 10 Eylül’de “akademi” olarak hizmete açıldı.

“İLK ETAPTA BASKETBOL VE FUTBOL OKULU”

Hizmete açılan akademi ilk etapta kendi alanında yetkineğitmenler tarafından 10 ile 14 yaş aralığındaki bireylere basketbol ve futbolokulu olarak hizmet verecek. Daha sonra farklı spor dallarında eğitimlerverilerek akademinin kapsamı genişletilecek.


“GÜZEL FAALİYETLER PROGRAMLAYACAĞIZ”

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan da,konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Spor Akademimizi çok önemsiyoruz.İlçemizdeki gençlerimiz, çocuklarımız için güzel faaliyetler programlayacağız.Bulunduğumuz hafta Avrupa Spor Haftası, bu haftada çocuklarımız, gençlerimizolabildiğince etkinlik yapsın. Spor, hem ruh sağlımız hem de beden sağlımıziçin birçok olumlu etkiye sahip. Akademimiz bütün İpekyolu’na, Van’a hayırlıolsun.” dedi.