Arka Sokaklar’da set iptal edildi! Bakın neden

Televizyon tarihinin efsane dizilerinden birisi olan Arka Sokaklar ekibine ait kostüm kamyonu kayboldu. Kıyafetler bulunamadığı için set iptal edilirken yapım ekibi yasal işlem sürecini başlattı.

Arka Sokaklar’da set iptal edildi! Bakın neden

Başrollerinde Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Ozan Çobanoğlu, Özlem Çınar, Hasan Denizyaran ve Burcu Kara gibi isimlerin yer aldığı Arka Sokaklar dizisinin setinde beklenmedik bir olay cereyan etti. Çekim esnasında ekibe ait kostüm aracı kaybolunca seti iptal etme kararı aldılar.

arka-soskaklarda-set-iptal-edildi-bakin-neden.jpg

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın bir haberine göre, televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinin başında yer alan Arka Sokaklar dizisinin oyuncularına ait kostüm aracını kullanan şoför, çekimlere gelmedi. Aracın ve şoförün ortadan kaybolmasıyla çekimlerde kullanılan kıyafetler, silahlar ve çelik yeleklere ulaşılamayınca set iptal edilmek zorunda kalındı. Çekim gerekli kostüm ve ekipmanların temin edilmesi için ertelenirken D Media da konuyla ilgili tutanak tutarak yasal işlem sürecini başlattı.

arka-soskaklarda-set-iptal-edildi-bakin-neden-001.jpg

ZAFER ERGİN KİMDİR?

30 Ağustos 1942 yılında dünyaya gelen Zafer Ergin, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısıdır. Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü mezunu. Ankara Deneme Sahnesi'nden yetişmiş, çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. 1970'li ve 1980'li yıllarda TRT televizyonunda yayımlanan pek çok yabancı dizi ve sinema filmindeki ünlü aktörlerin Türkçe seslendirmesini yapmıştır. 2003-2005 yılları arasında yayımlanan Kurtlar Vadisi dizisindeki Mehmet Karahanlı rolüyle zirveyi yaşamıştır. 2006 yılında Kanal D'de yayına başlayan ve hâlâ yayımlanmaya devam eden Arka Sokaklar adlı dizide önce başkomiser, 3. sezondan 9. sezona kadar emniyet amiri, 9. sezondan itibaren ise emniyet müdürü Rıza Soylu karakterini canlandırmaktadır.