Ceylan Ertem; Öldürün bakalım ne oluyor

Sokak hayvanlarının verilen sürede sahiplenilmemesi durumunda uyutulacağına yönelik tartışmalara oldukça sert tepki gösteren şarkıcı Ceylan Ertem, "Öldürün bakalım 1 tanesini de görelim neler oluyor. Şuraya yazıyorum" diyerek tehdit etti.

Ceylan Ertem; Öldürün bakalım ne oluyor

Uzun süredir sokak hayvanlarıyla ilgili devam edilen tartışmada hazırlanan yasa tasarısında hayvanların belirlenen sürede sahiplenilmemesi durumunda itlaf edileceğini konuşulmaya başlanması gündemi sarsmıştı. Ülke gündemine oturan tartışmaya bir yorum da şarkıcı Ceylan Ertem'den gelmiş oldu.

ceylan-ertem-oldurun-bakalim-ne-oluyor.jpg

ÇOK SAYIDA ÜNLÜ DURUMA TEPKİSİZ KALAMADI
Yasa tasarısına karşı çıkan Ceylan Ertem, X hesabından yaptığı bir paylaşımda "Bu yasa tasarısı geçemez. Hadi geçti diyelim. Benim nasıl bir canavara dönüşeceğimi izleriz hep birlikte. Öldürün bakalım 1 tanesini de görelim neler oluyor. Şuraya yazıyorum" ifadelerini kullandı. Karara tepki gösteren Hayko Cepkin ise "Çıkaracağınız yasayı tasarıyım #sokakhayvanlarisahipsizdeğil. Gerekli bir rutin kısırlaştırma işlemi yapamayacak kadar bütçenizi ayıramayacak durumda olun ama itibar diye diye de harcamadığınız gereksiz halt kalmasın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" şeklinde konuştu.

ceylan-ertem-oldurun-bakalim-ne-oluyor-001.jpg

Sezen Aksu ise şu sözlerle tepki gösterdi: "Tarihimizdeki Sivriada hikâyesi vicdanıma, kalbime batıyor… 80 bin köpeğin; kâh bir turiste saldırdılar diye kâh sayıları arttığından, toplanıp Sivriada'ya götürülmelerini, her zaman var olagelmiş iyi insanların çabalarına rağmen açlığa ve ölüme terk edilmelerini okurken seslerini duydum. Biz orayı hak edilmiş sıfatıyla 'Hayırsız Ada' diye anarız. Açlıktan olduğu yazılsa da, vefasızlığa attıklarından emin olduğum çığlıkları hepimizin gökyüzünün bir yerlerinde kayıtlı, bundan eminim. Hayırsızlığın başı ademoğlunca tutulmuş, adanın günahı yok. Bir asırdan fazla zamanın affına sığınacak yüzümüz de… Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir” ifadelerini kullandı.