Deniz Akkaya teyzesi için; Kızımı iki kez boğmaya çalıştı

Karakolluk olduğu 16 yaşındaki kızı devlet korumasına alınan Deniz Akkaya, babasının torununun velayetini almak için dava açmaya hazırlandığını dile getirdi.

Deniz Akkaya teyzesi için; Kızımı iki kez boğmaya çalıştı

Bu duruma izin vermeyeceğini ifade eden Akkaya, "Babamla yaşayan teyzem, kızımı daha önce iki kez boğmaya çalıştı. Kızımı oraya gönderemem bize geldiğinde de onu bazı ceza ve yaptırımlar bekliyor" ifadelerini kullandı. Eski manken Deniz Akkaya, telefonunu aldığı için 16 yaşındaki kızı tarafından önce şiddete maruz kaldığını sonra da balkona kilitlendiğini paylaşmıştı. Anne ve kız karakolluk olurken 16 yaşındaki kız devlet koruması altına alındı. Paylaştığı videoda kızının pişman olduğunu dile getiren Akkaya, babası ve teyzesi hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

deniz-akkaya-teyzesi-icin-kizimi-iki-kez-bogmaya-calisti.jpeg

BABAMA GİTMESİNİ KABUL ETMİYORUM

Kızını burnunun sürtmesi için kendi isteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderdiğini ifade eden Deniz Akkaya, X hesabından arka arkaya videolar yayınlayarak aile içinde yaşanan sorunları bir bir anlattı. Kızının babasının konudan haberdar olduğunu belirten Akkaya "Merak edenler için bilgi vereyim. Kızımın babasının bu konuyu duymama ihtimali yok. Bu konuyu haber verdik. İletişimi avukatlar kurdu. Babasından 'Deniz Akkaya bunları hep yapıyor, para için' cevabı geldi. Konunun parayla bir ilgisi yok. Gidip Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan kızını alsaydı. Kızını alsa ve vakit geçirse o bile ona iyi gelirdi. Ama gelmedi" ifadelerini kullandı. Babası Muzaffer Akkaya'nın torununun velayetini almak için kendisine dava açmaya hazırlandığını kaydeden ünlü manken, sözlerine şu şekilde devam etti: "Daha sonra avukat bir hanımefendi, benden habersiz bir şekilde benim babama gitmiş. Sonra da benim avukatıma ulaşarak; kızımın pişman olduğu ve tek isteğinin dedesinin yanında kalmak olduğu bilgisini vermiş. Ben de bunu kabul edemeyeceğimi söyledim…

deniz-akkaya-teyzesi-icin-kizimi-iki-kez-bogmaya-calisti.jpg

BABAM MÜTHİŞ EGOLU NARSİST BİR KİŞİLİK

Ben bugün bu konuyu sakince aramızda kapatıp, adı ergenlik olan bu sorunu çözmek için profesyonellerle konuşmaya niyet etmiştim. Fakat barodan kızıma atanan ve babama giden avukat, babamı bana dava açmak için ikna etmiş. Benim avukatıma, babamın benim kızımın velayetini alması için vekalet vereceğini söylemiş. Bu bilginin sabah gazetecilere bildirileceğini bildiğim için bu yayını açtım. Aklı selim aile bireylerimiz, kuzenim babamı arayarak benim ve kızımın çok zarar gördüğünü söyledi ve babamı defalarca uyardı. Kuzenim, 'Deniz ile kızı sorunlarını çözerler, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz dedikçe babam, 'Deniz'i hapse attıracağım. Aslında ben bu hikayeyi daha sonra anlatacaktım. Anlattıklarımla babamın ölümüne sebep olmak istemiyorum demiştim. Ki babam ölümsüzlüğün sırrını bulmuş gibi yaşayan bir adamdır. Benim annemle babam hiç ayrılmadı. Ama bir aşk hikayesi değildi. Annemin erken ölüşünde de bu hikaye başrol oynuyor. Babam eski bir bürokrat. Müthiş egolu, narsistik kişilik bozukluğunun son boyutunda biri. Bu tip insanlar kimseyi beğenmez, herkesi aşağılar. Babam günde 20 saat televizyon seyredip dışarı çıkmıyor, kimseyi beğenmiyor. Ve hayatta en beğenmediği kişi hep bendim. Bana bir gün böyle ateş edeceğini hiç düşünmedim. Çocuğumun onun yanına gitmemesi gerektiğini çok iyi biliyor. Sen torununa zarar vermek için böyle bir hamle yaptıysan, ben kendimi korumak zorundayım. İşin bir de teyzem boyutu var. Annem öldüğünden beri, teyzem babamla birlikte yaşıyor. Teyzem daha önce de bizimle yaşıyordu, genelde bize dayak atarak büyüttü. Teyzemin nörolojik sorunları olduğunu düşünüyorum. Hastalık hastasıdır, her gün hastaneye gider. Geceleri çığlıklar atarak uyanırdı. Teyzem, iki defa kızımı boğmaya kalktı. Kızım dedesine gitmek istiyor çünkü evde onu kötü cezalar bekliyor. Teyzem kızıma şiddet uyguladığı ve bunu aile büyüklerimize düzgün bir şekilde anlatamadığım için yaklaşık iki ay önce ihtarname çektim. Kamera görüntüleri de var elimizde. Kızıma tuhaf tuhaf sorular da sordular. Ben hayatımda kızıma 'erkek arkadaşın var mı, erkeklerle gizli gizli mi buluşuyorsun' şeyler diye sormam. Kızıma sürekli cinsel içerikli sorular sordular. Bu haberler basına yansımadan size bilgi vermek istedim” şeklinde çarpıcı ifadeler kullandı.