Deniz Akkaya'nın kızıyla ilgili paylaşımlarından sonra bakanlık harekete geçti! Devlet korumasına alındı

Eski manken Deniz Akkaya, telefonunu aldığı için 16 yaşındaki kızı tarafından şiddete maruz kaldığını ve kendisini balkona kilitlediğini dile getirdi.

Deniz Akkaya'nın kızıyla ilgili paylaşımlarından sonra bakanlık harekete geçti! Devlet korumasına alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yapılan incelemenin sonunda çocuğu koruma altına aldı ve gerekli psikolojik desteği vermeye başladı. Eski manken Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada telefonunu aldığı için 16 yaşındaki kızı tarafından şiddete maruz kaldığını ve 1,5 saat kendisini balkona kilitlediğini ifade etti. Olayın sonrasında devreye giren bakanlık, yapılan incelemenin ardından çocuğu koruma altına aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Akkaya'nın kızı için gerekli psikolojik desteği vermeye başladı.

deniz-akkayanin-kiziyla-ilgili-paylasimlarindan-sonra-bakanlik-harekete-gecti-devlet-korumasina-alindi.jpg

KIZIM TARAFINDAN ŞİDDETE UĞRADIM

Kızıyla yaşadığı olayı X hesabından anlatan Deniz Akkaya, "1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimi ile hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü. Bir ruh hastası ile verdiğim velayet savaşı bir ömür sürdü. Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1,5 saat balkona kilitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112'yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin. Bazı gerizekalılar benim hayatımı yaşamazken boş yapıyor! Beni saatlerce balkona kilitleyen kızım, polisleri aramaya cesaret edemez derken aramam neticesinde gelen ekiplere çıkardığı zorluk yetmedi birde beni dövdü diyerek itibar suikastine geçti. Ben bu hayatı, birileri üstünde tepinsin diye inşa etmedim. Bilip bilmeden bu hayatı yorum yapmayın!" şeklinde ifadeler kullandı.

deniz-akkayanin-kiziyla-ilgili-paylasimlarindan-sonra-bakanlik-harekete-gecti-devlet-korumasina-alindi-001.jpg

HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ

Paylaşımların sonrasında anneliğinin sorgulandığını ve olayın karakolda bittiğini dile getiren Akkaya, "Haddinizi bileceksiniz. Benim sayfama anneliğimle ilgili yorum yapamazsınız. Aklınızı alırım. Her türlü aklınızı alırım. Kanunlu, kanunsuz. Benim canımı sıkmayın. Benim kızım, korkunç bir adamdan. Bu ülkede ilk para aklayanlardan biri, kötülükte sınır tanımayan biri. Ben kızımı Türkiye'nin en iyi okullarında okuttum. Anneliğime laf edenin alnını karışlarım" dedi.