Dilan Polat duruşma salonunda yere yığıldı

Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılanan Dilan Polat, duruşma salonuna geldiği esnada "Allah'ım hiçbir suçum yok" ifadelerini kullanarak yere yığıldı.

Dilan Polat duruşma salonunda yere yığıldı

İnfaz koruma memurları tarafından sandalyeye oturtulan Polat için duruşma salonuna doktor geldi. Geçtiğimiz yıl kasım ayında tutuklanan Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat, Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılandıkları davada bugün hakim karşısına çıktı. Duruşma salonuna getirilen Dilan Polat, suçsuz olduğunu ifade ederek fenalık geçirdi. Polat'ın baygınlık geçirmesiyle infaz koruma memurları doktor çağırmak durumunda kaldı.
ALLAHIM HİÇBİR SUÇUM YOK

Davayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç, X hesabından aktardığı bilgilerde mahkeme başkanının "Allah'ım hiçbir suçum yok" diye fenalaşan Dilan Polat'ın salondan çıkartılmasını istediğini fakat avukatların devreye girerek salonda durmasını istediğini belirtti. Diğer yandan Engin Polat da duruşmaya gelen kızı Nilda Polat'ın doğum gününü kutladı. Dilan Polat da yaşananların ardından salondan çıkarıldı.

dilan-polat-durusma-salonunda-yere-yigildi.jpg

Banu Parlak'ın güzellik merkezine geçen sene 1 Ekim'de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği ileri sürülmüştü. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın düzenlediği iddianamede Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat'ın 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit', 'Mala zarar verme' suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapsi istenmişti. Geçtiğimiz haftalarda Polat çifti ile hakim karşısında bir araya gelen Banu Parlak, davadan günler sonra şikayetini geri çektiğini duyurmuştu. Parlak açıklamasında "Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır” ifadelerini kullanmıştı.