Emmy Ödülü alan Türk dizileri! Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi

Türkiye’deki başarılı yapımlar dünyaya açılmaya devam ediyor. Dizi ve film dalında pek çok başarılı yapımın çıktığı ülkemizde hem başarılı oyunculuklar hem de başarılı senaryolar ekrana yansıyor. Yargı, başarısı ülke sınırlarını aştı.

Emmy Ödülü alan Türk dizileri! Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Yargı, güçlü senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve 3 sezon boyunca eksilmeyen heyecanıyla başarısını ülke sınırlarının dışına kadar taşıdı. Sema Ergenekon’un kaleminden çıkan Yargı dizisi hem konusu hem de oyuncularının başarısıyla Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Telenovela’ dalında aday gösterilmişti. Yargı dizisi ödüle layık görüldü ve Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Telenovela’ dalında ödülün sahibi oldu. Yargı’nın gururlandıran başarısının ardından Uluslararası Emmy Ödülü alan Türk dizileri araştırılmaya başlandı. İşte Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi ve ülkemizde Uluslararası Emmy Ödülü alma başarısı gösteren Türk dizileri ve oyuncuları…

YARGI EMMY KAZANDI

Başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı Yargı dizisi Türkiye’de izlenme rekorları kırarken dizinin başarısı ülke sınırlarını aştı. Dünyaya açılan ve başarısıyla takdir toplayan Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde aday gösterilmişti. Sema Ergenekon’un senaristi olduğu Yargı dizisinin yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor. Dizinin yapımcısı ise Kerem Çatay. Uluslararası Emmy Ödülleri ‘En İyi Telenovela’ dalında ödül kazanan Yargı dizisi ekibinden başrol oyuncuları Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz ve beraberinde senarist sema Ergenekon, yönetmen Ali Bilgin ve yapımcı Kerem Çatay, ödülleri almak üzere törende hazır bulundu.

emmy-odulu-alan-turk-dizileri-emmy-odulu-alan-ilk-turk-dizisi.jpg

ULUSLARARASI EMMY KAZANAN TÜRK DİZİLERİ

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye’den Yargı dizisi bu ödülü alan 2. dizi olarak kayıtlara geçti. Daha önce yine Ay Yapım imzalı dizi Kara Sevda Emmy kazanmıştı. Emmy Ödülünü ilk alan dizi 2017 yılında Kara Sevda olurken, 2019 yılında usta oyuncu Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki performansıyla 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü almıştı. 2023 yılında Yargı dizisi Emmy Ödülünü kazanan 2. Türk dizisi oldu.

emmy-odulu-alan-turk-dizileri-emmy-odulu-alan-ilk-turk-dizisi-001.jpg

emmy-odulu-alan-turk-dizileri-emmy-odulu-alan-ilk-turk-dizisi-002.jpg