Eşi ve eski eşinden Türker İnanoğlu’na veda

Türk sinemasının “Bay Sinema'sı olarak bilinen yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu, rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede 87 yaşında yaşamını yitirdi.

Eşi ve eski eşinden Türker İnanoğlu’na veda

İnanoğlu'nun vefatının sonrasında eski eşi Filiz Akın ve 50 yıllık hayat arkadaşı Gülşen Bubikoğlu'ndan paylaşımlar geldi.

esi-ve-eski-esinden-turker-inanogluna-veda.jpg

FİLİZ AKIN VE GÜLŞEN BUBİKOĞLU PAYLAŞIMLARI

Filiz Akın, 1964 ile 1974 yılları arasında evli kaldığı ve İlker İnanoğlu adını verdikleri bir oğlu olan Türker İnanoğlu'nun kaybının sontrasında yaptığı paylaşımda “Uzun süredir hastalıklarla uğraşıyordu. Doktorları ve ailesinin bütün gayretine rağmen kurtarılamamış… Hayatında pek çok şeyden de fazla sinemayı seven, gerçekten de son günlerine kadar üreten, önce yönetmen ve yapımcı daha sonra sadece prodüktör olarak devam eden son çınarı, oğlumun babasını kaybettik! Başta eşinin, çocukları Zeynep ve İlker'in, torunlarının ve tüm sinema camiasının başı sağ olsun, sabırlar diliyorum… Bay Sinema maalesef yok artık…" ifadelerini kullandı. 1974 yılında yapımcı Türker İnanoğlu ile nikah masasına oturan Gülşen Bubikoğlu ise eşinin kaybının ardından yaptığı paylaşımda “Çok kıymetli eşim Türker İnanoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim” dedi.

esi-ve-eski-esinden-turker-inanogluna-veda-001.jpg

DAMADI CENAZE PROGRAMINI PAYLAŞTI

Ünlü yönetmenin vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı bir paylaşımda, “Sanat dünyamızın ünlü isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu geçirdiği ani rahatsızlığın ardından kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük” şeklinde ifadeler kullandı. İnanoğlu'nun damadı olan gazeteci Cüneyt Özdemir ise sosyal medya hesabından kayınpederinin cenaze detaylarını yayınlayarak, “Türker İnanoğlu'nun cenaze merasimi şu şekilde planlanmıştır. 4 Nisan Perşembe, 10.00 Tim Show Center'da töreni. Öğle namazına müteakip Levent Barboros Hayrettin Paşa Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra Kanlıca Aile Mezarlığı'na defnolunacaktır” ifadelerini kullandı.

esi-ve-eski-esinden-turker-inanogluna-veda-002.jpg