Fedon; Gel ben seni 500 tl’ye…

Bodrum deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Fedon Kalyoncu oluyor. Geçtiğimiz günlerde gazetecilerle ayaküstü sohbet eden Fedon, Bodrum'un pahalı olmasıyla ilgili çıkan haberlere tepkisiz kalamadı.

Fedon; Gel ben seni 500 tl’ye…

Fedon Kalyoncu, yaşamını Bodrum'da devam ettiren, yaz aylarında uzun bir süre güneşlenerek bronz tene sahip olan taverna müziğinin efsane isimleri arasında yer almaktadır.

fedon-gel-ben-seni-500-tlye.jpg

Yaşamının büyük bir kısmını Bodrum'da geçiren Fedon, geçtiğimiz günlerde magazin muhaberleri tarafından görüntülendi. Gazetecilerle ayaküstü sohbet eden şarkıcı, Bodrum'un pahalı olmasıyla alakalı çıkan haberlere tepkisiz kalamadı. Fedon, "Ben bunu söylemekten bıktım. 4 kişiye 1 milyon TL hesap geliyor. Gitme oraya. Belirli bir zümre var, gidiyor. Gel, ben seni 500 TL'ye balığını, salatanı ve içeceğini içebileceğin yere götürüp, hesabını ödeyeyim" şeklinde ifadeler kullandı. Habertürk'ün bir haberine göre, şarkıcı sözlerine şu şekilde devam etti: "Lahmacun 1500 TL, gitmeyin. Bodrum'u pahalılıkla lekelemesinler. Pahalılık dünyanın her yerinde var. Mykonos'a git, Santorini'ye git, Yunanistan ucuz, nerede ucuz? Kim diyor ucuz diye? Ucuzu da var pahalısı da var. Ben domatesi burada 30 TL'ye alıyorum eşim İstanbul'da 60 TL'ye alıyor. Hani Bodrum pahalıydı” dedi.

fedon-gel-ben-seni-500-tlye-001.jpg

FEDON KALYONCU KİMDİR?
19 Ağustos 1946'da İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası Rum, annesi Ermenidir. Dayısı Yeşilçam oyuncusu Nubar Terziyan'dır. 1962 yılında Zoğrafyon Rum Lisesindeki öğrenimini yarıda bırakmıştır. 1962 ve 1972 yılları arasında sinema sektöründe çeşitli işlerde çalışmıştır. 1987'de Zorba Taverna'yı açmıştır. 1991'de şarkı söylemeye başlamıştır. Aynı yıl Senin İçin adlı ilk albümünü çıkarmıştır. TRT'de Yunanca şarkı söyleyen ilk kişi olmuştur. Dedesi Kleanti Kalyoncu, Çanakkale Savaşı'nda yaşamını kaybetmiştir.