Gonca Vuslateri'den Fırat Tanış’a olay yaratacak sözler

İlk bebeğini kucağına almak için günler kalan oyuncu Gonca Vuslateri, eski sevgilisi tarafından uzaklaştırma kararı alınan Fırat Tanış'ı hedefine koydu.

Gonca Vuslateri'den Fırat Tanış’a olay yaratacak sözler

Fırat Tanış'ın böyle bir olayla gündeme gelmesinden mutlu olduğunu dile getiren Gonca Vuslateri, “Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur” dedi. Piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz sene şiddet gördüğü gerekçesiyle yollarını ayırdığı Fırat Tanış hakkında tehdit ve ısrarlı takip sebebiyle uzaklaştırma kararı aldırdı. Haberi duyan Gonca Vuslateri ise Fırat Tanış'ı zehir zemberek sözlerle hedefine aldı.

gonca-vuslateriden-firat-tanisa-olay-t-yaratacak-sozler-003.jpg

gonca-vuslateriden-firat-tanisa-olay-yaratacak-sozler.jpg

“GEBELİKTE KENDİMİ GEREMEM”

X hesabından Fırat Tanış hakkında haberi paylaşan Gonca Vuslateri, “Defterin sayfalarını aralardım da.. gebelikte kendimi geremem. Bilinmesinden duyduğumuz tarifsiz 'görülüyor' hissi. Göğsüme giden nefesi ve ilahi adalet duygumu tarif edemem. Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur" şeklinde konuştu. İlk bebeğini kucağına almak için gün sayan Gonca Vuslateri sözlerinin devamında ise “Bir şiddet failinin mağduru kadına 'Bu zamana kadar neredeydin, neden sustun' demenin psikolojide bir "anlam karmaşası" yoktur. Profesyonel bir hekim suskunluğun hikayesini de inceler…ne vakit kişi hazırsa o vakit konuşur. Tanıklık da dahildir buna” dedi.

gonca-vuslateriden-firat-tanisa-olay-yaratacak-sozler-001.jpg

İLKİM TAMKAN’IN AÇIKLMASI

Eylül ayında ayrıldığı Tanış'tan şiddet gördüğünü iddia eden İklim Tamkan, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; “Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat Tanış'ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum. Yaşadığım bu tecrübe benim için 'yanlış bir seçimdi' deyip geçemeyeceğim kadar yıpratıcı ve ürkütücü, sürreal bir hikaye ye dönüşmüştür. Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır.”