İnci Taneleri ekibinden özür!

İnci Taneleri dizisinin son bölümünde Yılmaz Erdoğan'ın oynadığı Azem karakteri, Hatıran Yeter şarkısını söyleyerek sözlerin Ferdi Tayfur'a ait olduğunu söylemişti.

İnci Taneleri ekibinden özür!

Yapılan yanlışın sonrasında özür yazısı paylaşan yapımcı, “Yanlışlık nedeniyle özür dileriz. Şarkının sözleri şair Ahmet Selçuk İlkan'a aittir” ifadeleri kullanıldı. Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan'ın başrolünü beraber paylaştığı Kanal D'nin iddialı dizisi İnci Taneleri, geçtiğimiz akşam 3. bölümle seyirci karşına çıkmıştı. Dizide uzun senelerdir Ferdi Tayfur'un sesinden dinlenen Hatıran Yeter şarkısının sözlerinin de Ferdi Tayfur'a ait olduğu söylendi. Şarkı sözlerinin şair Ahmet Selçuk İlkan'a ait olduğunun ortaya çıkmasıyla ekip bir özür paylaşımında bulundu.

inci-taneleri-ekibinden-ozur.jpg

SÖZLERİ AHMET SELÇUK İLKAN’A AİT
Dizinin sosyal medya hesabından “Özür metni” başlığıyla yayınlanan açıklamada “İnci Taneleri'nin üçüncü bölümünde ilk olarak Ferdi Tayfur ustamızın yorumuyla ünlenen Hatıran Yeter şarkısının bestesinin de Ferdi Tayfur'a ait olduğu söylendi. Bu yanlışlık için özür dileriz. Bu şarkının sözleri şair Ahmet Selçuk İlkan'a, müziği ise sayın Yılmaz Tatlıses'e aittir. Bu harika eseri hayatımıza katan ustalara saygılarımızı sunuyor, bu vesileyle sayın Yılmaz Tatlıses'i saygıyla anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

inci-taneleri-ekibinden-ozur-001.jpg

FERDİ TAYFUR’UN KIZI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Diğer yandan Ferdi Tayfur'un kendisi gibi şarkıcı olan kızı Tuğçe Tayfur, dizide şarkının Serkan Kaya'nın sesinden yayınlanmasına sert bir şekilde tepki göstermişti. Hatıran Yeter şarkısının babasının sesinden çalınması gerektiğini dile getiren Tuğçe Tayfur, “İnci Taneleri gerçekten çok iyi bir dizi. Ben de kaçırmadan izlemeye çalışıyorum. Dün bir sahnede Azem karakterinin Ferdi Tayfur şarkısı deyip okuduğu Hatıran Yeter'i bir başka araba sahnesinde Serkan Kaya'dan çalmaları biraz saçma oldu. Ama bunun arka planında telif hakları ve yakın ilişkilerden kaynaklı reklamsal çalışmalar olabilir. Her ne olursa olsun biz Ferdiciler arabada bangır bangır Ferdi Tayfur duymak isterdik. Sözü Ahmet Selçuk İlkan'a Müziği Yılmaz Tatlıses e ait olmasına rağmen Hatıran Yeter denilince akla Ferdi Tayfur gelir kimse kusura bakmasın. Belki babam yorum bile yapmaz buna ama insan bir sinir oluyor yani” şeklinde konuşmuştu.