Kadir İnanır yoğun bakımdan çıktı!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır, 24 Mart'ta sabah beyne pıhtı atması sonucu inme indiği gerekçesiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Kadir İnanır yoğun bakımdan çıktı!

Kadir İnanır'ın Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınarak entübe edilmişti. Günlerdir hastanede tedavisi devam eden usta sanatçıdan sevindiren haber nihayet geldi.

kadir-inanir-yogun-bakimdan-cikti.jpg

TEDAVİSİ NÖROLOJİ SERVİSİNDE DEVAM EDECEK

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuyla alakalı yaptığı açıklamada, Kadir İnanır'ın yoğun bakım sürecinin tamamlandığını ve servise çıkarıldığını dile getirdi. Sanatçının tedavisinin nöroloji servisinde devam edeceğini açıklayan Sağlam, “Rehabilitasyon süreci de devam ediyor. Daha rahat bir ortamda birinci derece yakınlarıyla görüşebilecek ama mümkün oldukça ziyaretçi kabul etmeyeceğiz. Toparlama sürecine girecek ama rehabilitasyon süreci uzun bir süreç bildiğiniz gibi. Bazen aylar sürebiliyor" dedi. Sağlam, Kadir İnanır'ın şu ana kadar tedavisinin olumlu sürdüğünü aktararak, "Olumsuz bir durum yok. Her gün daha iyiye gidiyor. Günden güne toparlıyor. Hem kas güçleri hem bilinç hem de genel durumu daha iyi. Ek hastalıklarının tedavisi de bitmek üzere” şeklinde ifadeler kullandı.

kadir-inanir-yogun-bakimdan-cikti-001.jpg

KADİR İNANIR HAKKINDA

Kadir İnanır 15 Nisan 1949; Fatsa, Ordu’da dünyaya gelmiştir, Türk sinema oyuncusu, yönetmendir. Fatsa doğumlu olan Kadir İnanır, ailesinin son çocuğudur. Fatsa'daki ilkokul ve ortaokul eğitimi sırasında sahne yeteneğini çeşitli okul gösterilerinde sergilemiştir. Kadir İnanır, yatılı olarak okuduğu İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon Bölümü’nü tamamlamıştır.