Kurtlar Vadisi bir sahnesiyle yine gündemde

İran, günlerdir konuşulan 'intikam' saldırısını geçtiğimiz gece gerçekleştirdi, İHA ve seyir füzeleriyle İsrail'i hedefine aldı.

Kurtlar Vadisi bir sahnesiyle yine gündemde

Geçtiğimiz akşam saat 22.50 sıralarında başlayan saldırıyla birlikte İsrail ordusu hava kuvvetlerini teyakkuza geçmiş oldu. ABD, İsrail'in arkasında olduğunu ifade ederken; İran Devrim Muhafızları, ABD'ye "İsrail'e hiçbir tür destek vermeme veya İran'ın çıkarlarına zarar verecek bir hamlede bulunmama" uyarısını kesin bir dille yaptı.

kurtlar-vadisi-bir-sahnesiyle-yine-gundemde.jpg

İRAN-İSRAİL GÖNDERMESİ DİKKAT ÇEKTİ
İran'ın başlattığı İHA saldırısıyla Orta Doğu'da gerilim yeniden doruklara tırmanırken, Kurtlar Vadisi'ndeki İran ve İsrail ile ilgili bir sahne yeniden gündeme geldi. Sözü edilen bu sahnede; dizideki Polat Alemdar karakterinin ve karşısındakinin iki ülke için yapmış olduğu tespitler oldukça dikkat çekici.

kurtlar-vadisi-bir-sahnesiyle-yine-gundemde-001.jpg

“ARALARINDA BİR İŞ BİRLİĞİ VAR ASLINNDA”
İran ve İsrail ile ilgili sahnede geçen diyalog ise şu şekilde; "Bölgede İsrail ile İran'ın adı konmamış bir işbirliği var aslında. İkisi de varlıklarını, birbirlerine olan karşıtlıkları üzerinden sürdürüyor. İsrail olmasa İran bölgede hüküm sahibi olamaz. İran olmasa İsrail Amerikalıları dilediği gibi kullanamaz.
Tansiyonun düştüğünü hissettikleri an yapay bir kriz yaratıyorlar. Bütün dünya teyakkuza geçiyor. İran horozlanıyor, karşılığında bölgeye mesajını veriyor. İsrail diyor ki 'İran, teröristlerin en büyük destekçisi. Onu yok etmememiz lazım. Arada da petrol ve silah lobileri büyük paralar kazanıyor.” Şeklinde ifadeler kullanılıyor.