Meli Bendeli son haliyle gündemde

Cam Tavanlar dizisinde Şinasi karakterine hayat veren Ahmet Melih Yılmaz cinsiyet geçiş sürecindeydi.

Meli Bendeli son haliyle gündemde

Çeşitli ameliyatlar olarak değişim yaşayan ve adını da Meli Bendeli yapan başarılı oyuncu son halini sosyal medya hesabından yayınladıç Çukur dizisinde Timsah Celil karakterine hayat vererek hafızalarda yer edinen başarılı oyuncu Ahmet Melih Yılmaz cinsiyet geçiş sürecindeydi. Cam Tavanlar dizisinin yanında tiyatroda da başarılı kariyeriyle öne çıkmayı başaran oyuncu adını Meli Bendeli olarak değiştirmişti.

meli-bendeli-son-haliyle-gundemde.jpg

BEĞENİ YAĞMURUNA TUTULDU
Horoz Dövüşü filmiyle festivale katılım sağlayan oyuncu o günlerde “Ben döndükten sonra bağımsız yönetmenler, festival yönetmenleri ki bunlar her zaman çalıştığım ve beni çok iyi tanıyan insanlar– bana iş falan vermediler. Onlara nedenini ya da ‘İş var mı,’ diye sorduğumda bana ‘Filmimizde trans, travesti karakter yok,’ dediler. Ben de dedim ki, ben travesti rolü oynamak için değil; kadın rolü oynamak için travesti oldum. Onlar da öyle baktılar" ifadelerini kullanmıştı. Çeşitli ameliyatlar geçiren oyuncu değişimiyle adından sık sık söz ettiriyor. Dudaklarını ve göğüslerini yaptıran ve pek çok ameliyattan sonra bambaşka bir görünüm elde eden Meli Bendeli son halini takipçilerinin beğenisine sundu. Fit görünümüyle dikkat çeken başarılı oyuncuya hayranlarından beğeni topladı.

meli-bendeli-son-haliyle-gundemde-001.jpg

MELİ BENDELİ KİMDİR?
1989 yılında Ankara'da dünyaya gelen Meli Bendeli, eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde başlamıştır ve bu fakülteden mezun olmuştur. Tiyatro alanındaki yeteneği ve eğitimiyle birçok dizi ve tiyatro prodüksiyonunda rol alan Bendeli, geniş bir izleyici kitlesiyle tanındı. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan oyuncu, 2010 yılında ilk solo albümü "Kelebek"i yayınladı.