Milyoner’e Filistin sorusu damga vurdu

Kim Milyoner Olmak İster'in sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, Filistin sorusu üzerine Gazze'de haftalardır yaşanan zulme sert bir dille tepki gösterdi.

Milyoner’e Filistin sorusu damga vurdu

Gazze'nin bombalanan bir hapishaneye döndüğünü dile getiren Kenan İmirzalıoğlu, “Göz göre göre 21. yüzyılda insanlara, çocuklara ve kadınlara zulmediliyor. Buna karşı çıkarak tweet atan insanlar da işinden çıkarılıyor” şeklinde konuşmasına başladı. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacıya yöneltilen Filistin sorusu ve İmirzalıoğlu'nun sözleri geceye damga vurdu. Gazze'deki zulme tepkisiz kalamayan Kenan İmirzalıoğlu, insanların bir an önce huzurlu bir ortama kavuşması gerektiğini ifade etti.

milyonere-filistin-sorusu-damga-vurdu.jpg

YARIŞMACI ÇEKİLME KARARI ALDI
Sorulara doğru yanıtlar vererek 300 bin TL'lik soruyu açtıran Simay Doğrusoy'a “İsrail'in kurulduğu 1948'e kadar Filistinli Müslümanların Yahudilere sattıkları toplam arazi tüm Filistin topraklarının yaklaşık yüzde kaçıdır?” sorusu yönlendirildi. Cevaplar arasında kararsız kalan yarışmacı, çekilme kararı verdi. Doğru cevabın yüzde 1 olduğunu açıklayan İmirzalıoğlu, saldırılara da tepkisini göstermeden edemedi.

milyonere-filistin-sorusu-damga-vurdu-001.jpg

ORADA CİDDİ BİR DİRENİŞ VAR
Filistinli Müslümanların Yahudilere sattığı toplam arazinin Filistin topraklarının yüzde 1'i olduğunun altını çizen Kenan İmirzalıoğlu, “Bazıları 'toprakları satan insanlara destek mi olunur?' diyerek yargıda bulunuyor. Öyle bir şey yok tabi ki. Bu da başka bir algının ürünü. İnsanın vicdanını, duygularını çok zorlayan bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bir an evvel bunun üstesinden gelirler. Orada ciddi bir direniş var. Bütün dünyanın da ayaklanmasıyla hükümetler maalesef kendi politikaları gereği sessiz kalabiliyor. Çünkü parayla herkesin başka türlü bir ilişkisi var ama dünya halkları bu işe karşı çıkmaya başladı. Her gün büyük yürüyüşler düzenleniyor. İnşallah bir an evvel zulüm son bulur. Çocuklar, kadınlar bir an evvel huzurlu bir ortama kavuşur. Önceden Gazze açık hava hapishanesiydi şimdi sürekli bombalanan bir hapishaneye döndü. İnşallah dünya bir an evvel barışa gider ve bu vahşilik, canilik biter. Dünyaca insanın psikolojisini bozmaya başladı. Göz göre göre 21. yüzyılda insanlara, çocuklara ve kadınlara zulüm ediliyor. Buna karşı çıkarak tweet atan insanlar da işinden çıkarılıyor. Bizim saygı duyduğumuz, medeni bulduğumuz o özgürlükçe ülkelerin devletleri de bunu yapıyor. Düşünce, fikir, basın özgürlüğü derken şu an en büyük sansürü en büyük baskıyı görüyoruz bütün dünya olarak. Doğru destek olarak elini taşın altına koyan cesaretli insanlar ve yönetimler de var. Onları tenzih edelim” ifadelerini kullandı.