Oktay Kaynarca ben Türkiyeliyim deyince tepkilerin odağı oldu

Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır karakteriyle akıllarda yer edinen Oktay Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" şeklinde konuşunca sosyal medyada bir kısım tarafından tepki gördü.

Oktay Kaynarca ben Türkiyeliyim deyince tepkilerin odağı oldu

Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır karakteriyle akıllarda yer edinen Oktay Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" şeklinde konuşunca sosyal medyada bir kısım tarafından tepki gördü. Kaynarca'ya Cerrahpaşalı Halit videosu ile yanıt verildi.Kurtlar Vadisi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerle hafızalara kazınan Oktay Kaynarca, A Para'da yayımlanan 'Biz Bize' programındaki açıklamalarıyla sosyal medyanın gündeminde bomba etkisi yarattı.

oktay-kaynarca-ben-turkiyeliyim-deyince-tepkilerin-odagi-oldu.jpg"TÜRK MİLLYETÇİSİYİM"

Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır rolüyle hafızalarda yer edinenOktay Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" açıklaması sosyal medyayı adeta ikiye böldü. Ünlü oyuncu programda "Ben şehir milliyetçiliğini sevmem. Ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim. Türkiye milliyetçisiyim" ifadelerini kullandı.

oktay-kaynarca-ben-turkiyeliyim-deyince-tepkilerin-odagi-oldu-001.jpg

CERRAH PAŞALI HALİT GÖNDERMESİ

Kaynarca'nın açıklaması kısa sürede sosyal medyada gündem yaratırken; "Oktay Kaynarca" ismi de X'e "En Çok Konuşulanlar" listesine girmeyi başardı. Bunun sonrasında Cerrahpaşalı Halit de çok konuşulanlarda yer aldı.Sebebi ise oyuncu Kaynarca'ya tepki gösterenlerin yaptığı bir gönderme oldu. Dizide Cerrahpaşalı Halit Süleyman Çakır'ı vurarak öldürüyordu. Oktay Kaynarca gelen tepkilerin ardından açıklama yaparak "Batısı doğusu kuzeyi güneyi bana göre birdir ve bayrağımın dalgalandığı her yer memleketimdir. Herkes Türk olmak zorunda değildir ama ben bir TÜRK olarak bu topraklarda yaşayan herkesi Türkiyelim dedirtmek adına Türkiyeli bir Türküm!!!" Şeklinde konuştu.