Polis Hasan Can Kaya’nın evine baskın düzenledi

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya, özel bir üniversitenin partisinde tanıştığı 23 yaşındaki genç kadını evinde alıkoydu gerekçesiyle polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Polis Hasan Can Kaya’nın evine baskın düzenledi

Eve gelen polisler tarafından kurtarılan genç kadın karakoldaki ifadesinde "Bana madde verdiler, evden çıkmama izin vermiyor" şeklinde konuştu. İfadesi alınan Kaya ise genç kız şikayetçi olmadığı için serbest bırakıldı.

polis-hasan-can-kayanin-evine-baskin-duzenledi.jpg

GENÇ KIZI EVDE ALIKOYDU
İstanbul'da özel bir üniversitenin mezuniyet partisine katılan 23 yaşındaki genç kız, burada tanıştığı ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın Levent'teki evinde alıkonulduğu iddia ederek polisi aradı. Emniyet güçleri tarafından evden çıkarılan genç kadın ve Hasan Can Kaya karakola götürüldü. Olay, geçtiğimiz hafta Salı günü saat 04.00 sıralarında Beşiktaş Levent'te yaşandı. Alınan bilgiye göre, ünlü komedyen Hasan Can Kaya, İstanbul'daki özel bir üniversitenin mezuniyet partisine konuk oldu. Kaya, burada eğlendiği sırada yine partiye katılan 23 yaşındaki Nazlıcan A. ile tanıştı. Bir süre sohbet eden ikili, partinin bitiminde Kaya'nın Levent'teki evine gitti. İçeride sohbet etmeye başlayan ikili bu sırada iddiaya göre alkol aldı. Sohbet devam ederken gecenin ilerleyen saatlerin Nazlıcan A. iddiaya göre, Hasan Can Kaya'nın kendisiyle yakınlaşmasından rahatsızlık duydu. Bunun üzerine genç kız evden çıkmak istedi fakat iddiaya göre Kaya, çıkmasına izin vermedi. Kaya'ya tepki gösteren genç kız cep telefonundaki mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşına canlı konum attı. Daha sonra ise "Bana madde verdiler, nerede olduğumu bilmiyorum. Evden çıkmama izin vermiyor" ifadelerini kullandı. Mesajları gören arkadaşı polis ekiplerine ihbarda bulundu. Canlı konumdan genç kızın yerini tespit eden Beşiktaş polisi, gece saatlerinde adrese geldi. Genç kızın içeride olduğu belirlenmesinin ardından polis ekipleri, Nazlıcan A.'yı içeriden çıkarttı. Genç kızın şikayetçi olduğunu söylemesi üzerine Hasan Can Kaya da emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

polis-hasan-can-kayanin-evine-baskin-duzenledi-001.jpg

GENÇ KIZ ŞİKAYETCİ OLMADI
Emniyette ifadesi alınan genç kız, özel bir üniversitenin mezuniyet partisinde Hasan Can Kaya ile tanıştığını, daha sonra birlikte evine gittiklerini, burada bir süre alkol alıp sohbet ettiklerini, sohbet sırasında Hasan Can Kaya'nın kendisiyle yakınlaşmak istediğini, kendisinin ise reddedince evden çıkmak istediğini dile getirdi. Kaya'nın kendisinin evden çıkmasına izin vermediğini belirten genç kız, bunun üzerine arkadaşına canlı konum ve mesaj atarak polise ihbarda bulunmasını istediğini söyledi. Fakat Nazlıcan A. emniyette, kendisini alıkoyan Kaya'dan şikayetçi olmadığını dile getirdi. Bunun üzerine polis ekipleri genç kıza, olay yasal hakları hakkında bilgi vererek yaşanan olayı ve genç kızın ifadesine savcılığa bildirdir. Savcılık ise tutanak tutulması sonrasında emniyette bulunan Hasan Can Kaya'nın serbest bırakılmasını belirtti. Emniyette ifadesi alınan Kaya ise suçlamaları kabul etmeyip iddia edilenlerin yaşanmadığını ve Nazlıcan A. evde bulunduğu sırada evde başka kadınların da olduğunu ileri sürdü. Tutanak tutulmasının ardından Hasan Can Kaya serbest bırakıldı.