RTÜK Üyesi İlhan Taşçı önce Kızıl Goncalar sonra Müge Anl’ya tepki gösterdi

Armağan Çağlayan, 196Sekiz’den Dinle kanalına RTÜK üyesi İlhan Taşçı'yı konuk olarak ağırladı. Taşçı Kızıl Goncalar ve Müge Anlı açıklamalarıyla sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı önce Kızıl Goncalar sonra Müge Anl’ya tepki gösterdi

Son dönemde sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla gündemden düşmek bilmeyen Armağan Çağlayan YouTube üzerinden yaptığı programıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Çağlayan, 196Sekiz’den Dinle kanalına RTÜK üyesi İlhan Taşçı'yı konuk olarak ağırladı. Taşçı Kızıl Goncalar ve Müge Anlı açıklamalarıyla sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

rtuk-uyesi-ilhan-tasci-once-kizil-goncalar-sonra-muge-anliya-tepki-gosterdi.jpg

ASLINDA SİZ HALKI CEZANLANDIRIYORSUNUZ
RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Armağan Çağlayan'ın 196Sekiz’den Dinle kanalına konuk olarak katıldı. RTÜK'ün uyguladığı cezalar hakkında açıklamalarda bulunan İlhan Taşçı Kızıl Goncalar ve Müge Anlı hakkındaki görüşleriyle sosyal medyanın gündeminde yer aldı. Çağlayan, Taşçı'ya RTÜK yasaklarını sordu. Her kararınız oldukça tartışmalı, ifadelerini kullanan Çağlayan'a Taşçı "Çünkü aslında siz halkı cezalandırıyoruz." Şeklinde yanıt verdi. Armağan Çağlayan yakın zamanda Now TV'nin sevilen dizisi Kızıl Goncalar için "Halbuki dizi ilerledikçe anladık ki laik bir aile eleştirisi var. Neden yasak getirildi?" sorusunu sordu.

rtuk-uyesi-ilhan-tasci-once-kizil-goncalar-sonra-muge-anliya-tepki-gosterdi.jpeg

Taşçı ise; "O dosya gelip de ilk ceza çoğunluk tarafından verildiğinde ben müzakere sırasında eğer bu diziden rahatsız olacak bir kesim varsa seküler kesim daha çok rahatsız olur. Çünkü iki bölümden bile onu hissediyorsunuz. Fakat orada şöyle ilginç bir bilgi vereyim size ilk başta RTÜK harekete geçmedi. Fakat sosyal medyada troll hesaplar ve tarikatların devreye girmesiyle durum değişti. Yaklaşık 15 bin şikayet geldi o diziyle ilgili yüzde 90'ı aynı yerden aynı merkezden yönetiliyor” şeklinde konuştu. Yayıncıların verilen cezalara üzüldüğünü ancak rahatsız olmadığını ifade eden İlhan Taşçı “Para kaybediyorlar ama 10 bin izlenecekken 110 bin izlenmeye başlıyor reytingleri bambaşka bir yere gidiyor. Dizi izlemeyen insanlar bile RTÜK bu cezayı verdikten sonra neymiş bu dizi diye oraya yöneliyor” şeklinde konuştu. Dizilerin sonrasında kadın programlarınada değinmeyi ihmal etmeyen Çağlayan "Kadın programlarına neden hiçbir şey olmuyor? diye sorunca İlhan Taşçı Müge Anlı örneğini sundu. Taşçı; ''Somut bir örnek vereyim size. Bir sunucu hanımefendi dedi ki 'kendisinin şiddete başvuracağını bunun için fırsat kolladığını' söylüyor. Ben bunun kurul gündemine getirilmesi gerektiğini söyledim ancak getirilmedi. Ayrıca o yayıncının ilk çıkışı da değil bu. Pandemi döneminde de doktorların dövülmesi gerektiğini savunmuştu. Gerekçesi de şuydu hastanenin önüne aracıyla gitmiş ve doktorların kendi migren iğnesini aracında yapmadığı için. Ben buna çok tepki göstermiştim ama hiçbir şey olmadı.' RTÜK Üyesi İlhan Taşçı'nın bu açıklamaları kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu” ifadelerini kullandı.