Seren Serengil'den Sinan Akçıl’a; Ne dönek adamsın

Şarkıcı Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum için seçim şarkısı yapmıştı.

Seren Serengil'den Sinan Akçıl’a; Ne dönek adamsın

Sinan Akçıl'ın İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının sonrasında yaptığı paylaşıma Seren Serengil'den tepki oldukça sert oldu. Daha önce yaptığı "Geceleri daha rahat uyumak için oyumu Murat Kurum'a" açıklamasıyla oldukça konuşulan Sinan Akçıl, sandıkların açılmasıyla sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “Bir arkadaşım diyor ki 'İstanbul gitti'. Sanki bir diğer partiye oy verenler Yunanistanlı. Hepimiz Türküz, Türkiye Cumhuriyeti için ve içinde yaşıyoruz. 4 buçuk yıl boyunca istikrar, huzur ve ülke menfaatleri için yaşamak tek dileğim sizin de öyle olsun. Seçimler savaş değil, sevindirmeyin Türkiye düşmanlarını” şeklinde ifadelerini kullandı.

seren-serengilden-sinan-akcila-ne-donek-adamsin.jpg

KARAKTERİN ÇOK ZAYIF

Daha önce Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğini açıkladığı için Sinan Akçıl'ın tepkisine neden olan Seren Serengil, paylaşıma kayıtsız kalamadı. Sinan Akçıl'ın paylaşımını sosyal medya hesabından yayınlayan Seren Serengil, “Ya ne dönek bir adamsın. Düne kadar Kurum diyordun. Ben Ekrem Bey'i destekledim diye 'Acıyorum bu kıza' diyordun ne oldu? Kurum'a bir beste yap bu kadar bez afişi boşa gitmesin. Sana gelince çok şişmanlamışsın ama karakter hala çok zayıf” ifadelerini kullandı.

seren-serengilden-sinan-akcila-ne-donek-adamsin-001.jpg

SEREN SERENGİL HAKKINDA

Seren Serengil, 6 Nisan 1976 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesinde dünyaya gelmiştir. Ünlü sinema sanatçısı Öztürk Serengil ve Nevin Teoman‘ın kızıdır. 4 yaşındayken anne-babası ayrılmıştır. Çocukluğu Nişantaşı’nda annesinin yanında geçmiştir. Annesi sekiz sene baleye göndermiştir, klasik piyano dersleri aldırtmıştır. İstanbul’da Yıldız Kolejinde okuduktan sonra Londra‘da, sonrada İsviçre’nin Montrö kentinde Buisness okumuştur. Anneannesi “Marcella” adında bir İtalyandır, dedesi Türk, teyzeleri, kuzenleri hepsi İtalyan kültürüyle büyümüştür. Annesi Nevin hanım Seren’i sıkı yetiştirmek için, Montrö’de rahibelerin okuttuğu, erkeklerin olmadığı, köyde bir okula göndermiştir. Ancak iki sene dayanabilmiştir.