Sevgilisini darp etmişti! Savunması gündem oldu

Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Eskiz adlı müzik gruplarının gitaristi olan Can Tunaboylu, sevgilisi şarkıcı Aybike Çelik’i darp ettiği iddialarıyla gündem olmuştu.

Sevgilisini darp etmişti! Savunması gündem oldu

İlk duruşmaya çıkan Can Tunaboylu "Ayağa kalktım ve kollarımı açtım. Sanırım bu sırada elim müştekinin yüz bölgesine gelmiş" ifadeleriyle kendini savundu. "Yüzyüzeyken Konuşuruz" grubunun eski gitaristi olan Can Tunaboylu, sevgilisi Aybike Çelik'i dövdüğü iddiasıyla yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıkmış bulundu. Duruşmada savunmasını yapan Tunaboylu'nun savunması gündemde bomba etkisi yarattı.

sevgilisini-darp-etmisti-savunmasi-gundem-oldu.jpg

“KISKANÇLIK SEBEBİYLE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ”

Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Can Tunaboylu ve Aybike Çelik katılım sağladı. Duruşmada savunma yapan sanık Can Tunaboylu, "Benim annem ve babam da sanatçıdır. Ben de müzisyenim. Daha önce hiçbir şiddet olayına karışıp davalık olmamıştım. Müşteki ile 2023 yılı başlarında inişli çıkışlı duygusal bir ilişkimiz oldu. Kendisi aynı yıl mart ayında protez tırnakları ile benim vücudumu çizip, gözümü morartmıştı. Darp raporu alıp şikâyetçi oldum, hala soruşturma aşamasında. Dava konusu olay günü konserden çıkmıştım. Eve geldiğimizde müşteki, aşırı kıskançlık nedeniyle sinir krizi geçirerek bana saldırdı. Kafama yumruk atmaya başladı. Kollarımla kafamı korumaya çalıştım ancak yumruk vurmaya devam etti.

sevgilisini-darp-etmisti-savunmasi-gundem-oldu-001.jpg

“TIRNAKLARIMI GÖĞÜSÜNE BATIRIP KIRDI”

Sonra yeter artık diyerek ayağa kalktım ve kollarımı açtım. Sanırım bu sırada elim müştekinin yüz bölgesine gelmiş. Çünkü sonradan yüzünde morarma olduğunu gördüm. Kasten vurmadım” dedi. Duruşmada söz verilen Aybike Çelik, "Çevresindeki insanlardan rahatsızdım, kıskançlığım yersiz değildi. İlişkinin bu şekilde yürüyemeyeceğini söyledim. Tırnaklarımı kendi göğsüne batırıp kırdı. Gözüme yumruk attı, tırnaklarımı göğsüme batırarak kırdı. Yüzüme tükürdü. Sistematik olarak darp edildim" şeklinde ifadeler kullandı. Olayın üstünden günler geçtikten sonra şikayetçi olduğu sorusuna ise, "Grubun vokalisti Kaan Boşnak'ın hamile eşine darp davasını da görünce şikayetçi olmaya karar verdim" yanıtını verdi. Ara kararını duyuran mahkeme tarafların tanıklarının dinlenmesi için ekim ayına erteleme yaptı.