Shakira’ya Dilan Polat göndermeli yorumlar

Dünyaca ünlü yıldız şarkıcı Shakira, İspanya'da hakkında 8 yıl 2 ay hapis cezası istenen vergi kaçırma iddiasıyla ilgili davada suçlamaları kabul ederek, anlaşmayı kabul etti.

Shakira’ya Dilan Polat göndermeli yorumlar

Shakira'nın haberi Türkiye gündeminde de bomba etkisi yarattı. Bu olay herkesin aklına Dilan Polat getirdi. Futbolcu Gerard Pique ile 11 yıllık ilişkisini bitiren Kolombiyalı şarkıcı Shakira, son dönemde vergi kaçakçılığı suçlamasıyla gündemde adeta bomba etkisi yarattı. 8 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan şarkıcı, Barselona İl Mahkemesi'nde bugün başlayan davaya katılım sağladı.

shakiraya-dilan-polat-gondermeli-yorumlar.jpg

ATIN DİLAN POLAT’IN YANINA

Shakira suçlamaları kabul ederek, anlaşma yoluna gitti. Mahkeme kaynaklarından elde edilen bilgilerde, İspanya'da yaşadığı dönemle ilişkili olarak, 2012 ila 2014 yılları arasında 6 farklı suçla Maliyeden 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira'nın, 2,9 milyon avroluk bir cezayı da ödemeyi kabul ederek, anlaştığı bilgisi edinildi. 117 kişinin tanık olarak yazıldığı davanın 12 duruşma olarak sürmesi düşünülüyordu. Shakira Türkiye gündeminde konuşulmaya başlandı. Türk takipçileri “Atın Dilan Polat'ın yanına” şeklinde yorumlar yaptı.

shakiraya-dilan-polat-gondermeli-yorumlar-001.jpg

8 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Eski Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile birlikte olduğu sıralarda bir dönem Barselona'da yaşamını sürdüren Shakira, ülke yasalarına göre 183 günden fazla burada ikamet ettiği için vergi mükellefi sayılmıştı. Savcılık, Shakira'yı, İspanya'da vergi ödemekten kaçınmak için gelirlerini ve varlıklarını İspanyol Vergi Dairesinden gizleyerek, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Malta, Panama ve Lüksemburg merkezli bir şirket ağına aktarmakla suçladı. Shakira hakkında savcılık 8 yıl 2 ay hapis ve toplamda 23 milyon avroya yakın para cezası talebinde bulunmuştu.