Taylor Swift makyaj, saç ve elbisesi için bakın ne kadar ödedi

Eras Turnesi'ne çıkan dünyaca ünlü yıldız Taylor Swift, kesenin ağzını açtı. Taylor Swift, hayranlarının karşısına güzel çıkabilmek için saç ve makyajı için tam olarak 4,3 milyon dolar harcadı.

Taylor Swift   makyaj, saç ve elbisesi için bakın ne kadar ödedi

Taylor Swift'in Eras Turnesi büyük maliyetlerle gerçekleşmeye devam ediyor. Taylor'ın dünya turnesi için harcanan toplam para 4,3 milyon dolara ulaşmakta. Bu bütçe, saç, makyaj ve kostümler gibi giderleri kapsamaktadır.

taylor-swift-makyaj-sac-ve-elbisesi-icin-bakin-ne-kadar-odedi.jpg

DUDAK UÇUKLATAN BÜTÇE
U.S. Sun'a göre, turnenin Avrupa ayağı için 10 makyaj sanatçısı çalışmaya başladı ve her biri üç aylık çalışma için yaklaşık 65 bin dolar kazanacak. Ürünler için toplam bütçe 500 bin dolar. Taylor'ın yedek dansçıları da dahil olmak üzere sahnede yıldız gibi parlaması için büyük bir çaba harcanmakta. 15 yedek dansçı, her biri yaklaşık 1500 dolar olan 10 farklı kostüm giyiyor ve bu bütçe toplamda 225 bin dolar etmektedir. Taylor'ın sahne kostümleri arasında Versace ve Roberto Cavalli gibi ünlü tasarımcıların elbiseleride bulunuyor. Versace elbisesi 50 bin dolar, üç Cavalli elbisesi ise 255 bin dolar değerinde olduğu öğrenildi. Toplamda 1,3 milyon dolarlık bir bütçe ile Taylor'ın sahne görünümü sağlanmaktadır. Aksesuarlar ve mücevherler ise toplamda 1,2 milyon dolar tututuğu düşünülüyor.

taylor-swift-makyaj-sac-ve-elbisesi-icin-bakin-ne-kadar-odedi-001.jpg

2 MİLYAR DOLAR GELİR HEDEFİ

Taylor'ın favori Louboutin ayakkabıları için 195 bin dolar, saç stilistleri içinse gösteri başına 3 bin dolar harcandığı biliniyor. Gösteri başına makyaj malzemeleri ve ürünleri için 3 bin dolar harcanmaktadır, bu da toplamda 153 bin dolara denk geliyor. Taylor'ın arka planda yer alan grubu ve yedek vokalistleri de sahneye uygun şekilde giydirilmektedir ve toplamda 60 bin dolarlık bir bütçe ayrılmaktadır. Bu büyük bütçe, Taylor Swift'in kariyerine bir saygı niteliğinde hazırlanmış ve turnenin her aşamasında en iyi deneyimi sunmayı hedef almaktadır. Herkesin çok mutlu olduğu ve kariyerlerinin en iyi deneyimlerinden biri olarak gördüğü bu turne, 2024'te 2 milyar dolarlık gelire ulaşmayı amaç ediniyor.