Telenovela ne demek? Telenovela Emmy nedir, Telenovela ödülü ne anlama gelir?

Ekranların en çok izlenen yapımları arasında birinci sırada yer alan sevilen dizi Yargı, dünyaya açıldı. Senaryosu, oyuncu kadrosu ve yapımıyla herkesin ilgi odağı olan sevilen dizi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde aday olmuştu.

Telenovela ne demek? Telenovela Emmy nedir, Telenovela ödülü ne anlama gelir?

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrolünde olduğu Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde aday olmuştu. Herkesi ekran başına kilitleyen Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Telenovela’ kategorisinde adaydı. Başarısı ülke sınırlarını aşan dizi ödülü aldı. Yargı, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Telenovela’ kategorisinde ödül aldı. Peki, Telenovela nedir? Emmy Ödülleri Telenovela ne demek? Telenovela Ödülü ne anlama geliyor? İşte detaylar…

YARGI’DAN GURURLANDIRAN BAŞARI

Ay Yapım imzalı Yargı dizisinin başarısı ülke sınırlarını aştı. Sevilen dizi milyonları ekrana kilitlemeyi başarırken dünyaya açıldı. Başrollerinde Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde aday gösterilmişti. Konusu, başarılı oyuncu kadrosu ve her hafta heyecanı daha da artıran bölümleri ile herkesi kendisine hayran bırakan Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Telenovela’ kategorisinde ödül aldı.

telenovela-ne-demek-telenovela-emmy-nedir-telenovela-odulu-ne-anlama-gelir.jpg

TELENOVELA NE DEMEK?

Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu. 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edilen ödül töreninde Ay Yapım imzalı Yargı dizisi ‘En İyi Telenovela’ kategorisinde ödül aldı. Dizinin başrol oyuncuları Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu ile senaristi Sema Ergenekon, yapımcısı Kerem Çatay ve yönetmeni Ali Bilgin, törene katılarak ödülü teslim aldı. Ödülün ardından ‘Telenovela’ ne demek şeklinde araştırmalar başladı. Telenovela, genel olarak Latin Amerika ülkelerinde popüler olan ve daha sonra dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesi kazanan Telenovela, ‘Pembe Dizi’ demektir. Genellikle Latin Amerika’da yayınlanan bir pembe dizi olan Telenovela, 1950’lerde ortaya çıkmıştır ve daha sonra televizyonda yaygın izlenen bir tür haline gelmiştir.