Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıktı

Kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddia edilen “nitelikli dolandırıcılık” suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılanan 4 sanıktan Ebru Şallı'nın eşi iş insanı Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıktı.

Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıktı

Kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla “nitelikli dolandırıcılık” suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılanan 4 sanıktan iş insanı Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı verildi.

ugur-akkus-hakkinda-yakalama-karari-cikti.jpg

5 BİN DOLARLIK ÇALIŞMA

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Abdullah Alkreish, Feyza Betül Köksal ve Ercan Eşkin ile tarafların avukatları katılırken, müşteki Ömer A. da duruşmada hazır halde bulundu. Duruşmada savunma yapan Abdullah Alkreish, sanık Uğur Akkuş'la “Turan” isimli yazar olarak bildiği kişi aracılığıyla tanıştığını ifade ederek, 23 Mayıs'ta Akkuş'la görüştüğünü ifade etti. Sanık, iletişimi Uğur Akkuş'un yanında çalışan Eyüp isimli kişiyle yaptığını, güven sağlamak amacıyla 5 bin dolarlık çalışma yaptıklarını ve bu işlemin başarılı olduğunu dile getirdi. Eyüp isimli kişinin kendisine verdiği kripto para platform linkini Dubai'de çalışan arkadaşına kontrol ettirmek için gönderdiğini anlatan Alkreish, söz konusu linkin doğru çalıştığının tespit edildiğini ifade etti.

ugur-akkus-hakkinda-yakalama-karari-cikti-001.jpg

ZORLA GETİRME KARARI

Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, sanık Akkuş hakkında savunmasının alınmasına yönelik zorla getirme emri verdi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, müşteki Ömer A'nın davaya katılma talebinin kabulünü, müşteki Anvar M'nin de duruşmaya zorla getirilmesini kararlaştırarak duruşmayı başka bir tarihe erteledi.