Ünlü iş adamları birbirine girdi!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ünlü iş adamları adeta birbirine girdi. İş adamı Vedat Aşçı ve korumaları, Sabancı ailesinden Kaya Sabancı'yı darp edip restoranın önüne attı.

Ünlü iş adamları birbirine girdi!

Kaya Sabancı aldığı darbeler neticesinde hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Muğla Bodrum'da aralarında site içi sorunlar sebebiyle anlaşmazlık olan ünlü iş insanı Kaya Sabancı, site ve otel sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından şiddete uğradı. Sabancı, ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

unlu-is-adamlari-birbirine-girdi.jpg

HASTANEYE KALDIRILDI
Olay Göltürkbükü'nde bulunan Bodrum'un en ünlü sitelerinden birinde meydana geldi. Kaya Sabancı bahse konu olan site içerisinde açılışı yapılan bir restorana davetli olarak katılım sağladı. İddiaya göre restoranda karşılaştığı sitenin sahibi Vedat Aşçı'ya selam verdiği ve Aşçı'nın bir anda Sabancı'ya korumalarıyla beraber saldırarak darp ettirdiği ileri sürüldü. Olayın sonrasında Sabancı ambulansla özel bir hastaneye kaldırılarak müşahede altına alındı.

unlu-is-adamlari-birbirine-girdi-001.jpg

Hastaneye gelen Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kaylan, "Bugün saat 9 sıralarında Kaya Bey davetli olduğu restoranın açılışında sitenin sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı'ya selam verdikten sonra Vedat Aşcı'nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından darp edildi. Şu an özel bir hastanede müşahede altında, tetkikleri yapılıyor, raporları bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı'nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girişine müsaade edilmediği ve aynı zamanda giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin elimizde görüntüler ve fotoğraflar var" ifadelerini kullandı. Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreç başlatarak sürecin takip edildiğini söyleyen Kaylan, “Kaya Bey bugün müşahede altında, hastanede kalacak, yarın sabah durumuna bakılacak ve gerekiyorsa taburcu edilecek. Otel içerisinde bir restoran var. Kaya Bey de oraya davetli gittiklerinde Kaya Bey'in de belirttiği üzere 'Selam vermeme müteakiben bana saldırdı' şeklinde. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar var” dedi. Avukat Kaylan, "Kaya Bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor. Tanıkların önünde gerçekleşiyor. 72 yaşındaki bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil" şeklinde konuştu. Kaya Sabancı'nın kaptanı Kemal Kocaoğlan, ise "Kaya Bey yere düşüyor, bana telefon açtı 'Beni buradan al' diye ve ben de olay yerine gittim. Kendisi küfür etmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı" ifadelerini kullandı.