Yargı’dan Büyük başarı! Uluslararası Emmy ödülüne layık görüldü

Ay Yapım imzalı Yargı dizisi, Uluslararası Emmy Ödülleri'nde “En iyi Telenovela” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Yargı’dan Büyük başarı! Uluslararası Emmy ödülüne layık görüldü

Törende dizinin başrol oyuncusu Pınar Deniz'in şıklığı da adeta büyüedi. İzleyiciyi ekran başına kilitleyen Yargı dizisinin başarısı ülke sınırlarını aştı. Sevilen dizi Uluslararası Emmy Ödülleri'nde “En iyi Telenovela” kategorisinde ödüle sahip oldu.

yargidan-buyuk-basari-uluslararasi-emmy-oduluna-layik-goruldu.jpg

PINAR DENİZ TARZIYLA BÜYÜLEDİ

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta sahiplerine ulaştı. New York Hilton Midtown Otel'de gerçekleştirilen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi. Törende, Ay Yapım imzalı Yargı dizisi, “En iyi Telenovela” kategorisinde ödülün sahibi olmayı başardı. Dizinin yapımcısı Kerem Çatay, yönetmen Ali Bilgin, senarist Sema Ergenekon ve başrol oyuncuları Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu törende hazır şekilde bulundular. Kanada'dan Buffy Saint-Marie belgeseli “Sanat Programlama” dalında Uluslararası Emmy Ödülü'nü almaya hak kazandı. Şarkıcının 60 yılı aşkın kariyerinin incelendiği belgesel, Kanadalı film yapımcısı Madison Thomas yönetmen koltuğuna oturdu. Ödül töreninde Deepak Chopra, Balaji Telefilms'in Kurucu Ortağı Ektaa R. Kapoor'a Uluslararası Emmy Yönetmenlik Ödülü'nü sundu. Yıldızların kırmızı halıda en iyi kıyafetlerle yürüdüğü gecede, Türk oyuncu Pınar Deniz, askılı klasik siyah elbisesi ve metalik saplı siyah çantasıyla tüm dikkatleri üzerine topladı.

yargidan-buyuk-basari-uluslararasi-emmy-oduluna-layik-goruldu-001.jpg

YARGI KONUSU NEDİR?

Bir cinayet olayıyla yolları kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulma yolunda birlikte hareket etmek durumunda kalacak ve bu durum ikisinin de hayatında geri dönüşü olmaya bir kırılma noktası yaratacaktır.