A Milli Takım grup liderliği için Galler deplasmanına çıkacak

A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’nda yarın deplasmanda Galler ile karşı karşıya gelecek.

A Milli Takım grup liderliği için Galler deplasmanına çıkacak

A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri de grubunda son maçına Yarın çıkıyor. Milli takım deplasmanda Galler ile karşı karşıya gelecek. Galler Türkiye karşılaşması Türkiye saati ile 22.45'te TRT 1'den naklen yayınlanacak.

EURO 2024'E KATILMAYI GARANTİLEDİ

A milli futbol takımımız Euro 2024'e katılmayı son maçları öncesinde garantilemişti. Galler deplasmanına galibiyet için çıkacak olan milliler, kaybetmemesi durumunda Grup lideri olacak ve Almanya'nın ev sahipliğinde yapılacak turnuvaya katılacak.

Türkiye son maçlar öncesinde 16 puanla Lider koltuğunda oturuyor. Hırvatistan ise 13 puanla 2. Sırada yer alıyor. Hırvatistan son maçlarda kendi evinde Ermenistan’ı konuk edecek. Galler ise grupta 11. Puan ile 3 sırada yer alıyor. Milli takım Galler maçından beraberlikle bile ayrılsa grubu Lider tamamlayacak.

Ancak A milli takımın sahadan mağlup ayrılması durumunda Hırvatistan'ın ikili averajda üstünlüğü bulunuyor. Bu nedenle milli takımın Galler'den puan ya da puanlar alması gerekiyor. Milli takımın sahadan puanla ayrılması durumunda Hırvatistan Ermenistan maçının sonucuna bakılmadan grubu Lider tamamlaması Mümkün olacak. Grup ikinciliği için bu durum daha Hırvatistan ve Ermenistan arasında çekişme sürecek.