Fenerbahçe: "Gerçek Hak Edeni Tüm Türkiye Gördü"

Fenerbahçe, Galatasaray derbisinin ardından yaşanan gelişmelere dair açıklama yaptı. Sarı-Lacivertli kulüp, "Gerçek hak edeni tüm Türkiye gördü" diyerek zaferini vurguladı.

Fenerbahçe: "Gerçek Hak Edeni Tüm Türkiye Gördü"

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve Fenerbahçe'nin 1-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan derbi maçının ardından yaşanan tartışmalar devam ediyor. Fenerbahçe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Galatasaray'a göndermede bulundu ve derbi zaferinin hak edildiğini belirtti.

FENERBAHÇE'DEN SERT AÇIKLAMA

Fenerbahçe, 19 Mayıs Pazar günü oynanan ve 1-0 kazandıkları Galatasaray derbisinin ardından yaşanan olaylara dair sert bir açıklama yayınladı. Kulüp, Galatasaray tarafının maç sonucunu hazmedemediğini ifade etti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"19 Mayıs Pazar günü oynanan, Takımımızın 1-0 galibiyeti ile sonuçlanan maçın ardından rakip takım bireyleri tarafından oluşturulan gündemi dikkatle takip ediyoruz. Maçın bitişinin ardından rakibimizin serzenişlerinin artarak garipleştiği bu gündemden hareketle öncelikle şunu söylemek isteriz ki; Derbi zaferimizin ardından gerek mevcut başkan ve muhtelif yöneticiler gerekse başkan adayı nezdinde yapılan sayısız çelişkili açıklamaların ana sebebi, maç sonucunun hazmedilememesi kaynaklıdır."

HAKEM KARARLARINA VURGU

Fenerbahçe açıklamasında, maçın başında haksız şekilde 10 kişi bırakılmalarına rağmen galip geldiklerini ve bu durumun gerçek hak edeni gösterdiğini vurguladı. Açıklamada, "Her şeyin tam da istedikleri şekilde kendilerine sunulduğu, Takımımızın haksız şekilde henüz maçın başında 10 kişi bırakıldığı ve her şeye rağmen Fenerbahçemizin galibiyeti ile sonuçlanan bu maç, her bir dakikası ile 'gerçek hak edeni' tüm Türkiye’ye göstermiştir" denildi.

GALATASARAY'A TEPKİ

Fenerbahçe, Galatasaray'ın derbi sonrası yaptığı açıklamaları ve algı manipülasyon yaptığını iddia etti. Açıklamada, "Sezon başından beri haykırdığımız sistematik ve sistemsel sıkıntıların kısa ve net bir özeti niteliğindeki bu maçın, çok büyük beklentiler içindeki rakibimizi bu şekilde sarsmasını anlayışla karşıladığımızı; İki gündür ortaya koydukları yanlış, yanıltıcı ve yalan beyanlar dahil olmak üzere kamuoyu nezdinde yapılan algı manipülasyonuna yönelik adımların takibini her mecrada sonuna kadar yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadeleri yer aldı.