Ferdi Kadıoğlu önce golüyle sonra açıklamalarıyla gönülleri fethetti

A Milli Takımımızın dün akşam deplasmanda Almanya ile oynadığı hazırlık maçı sosyal medyada yer almaya devam ediyor. Millilerimizin 3-2’lik galibiyetle döndüğü maçı izleyenler büyük heyecan ve gurur yaşadı.

Ferdi Kadıoğlu önce golüyle sonra açıklamalarıyla gönülleri fethetti

Maçın yıldız isimlerinden biri olan Ferdi Kadıoğlu’nun attığı gol ve takdir edilen performansı da uzun süre sosyal medyanın gündeminde yer buldu. Maç sonunda röportaj veren ve kendisinin de 1 golle katkı verdiği maçı değerlendiren Kadıoğlu, Türkçe konuştuğu anlarda büyük heyecan yaşadı ve konuşmasına İngilizce devam etti. Genç yıldızın o anlarına kısa süre içinde çok sayıda beğeni geldi. Ferdi Kadıoğlu’nun yaşadığı heyecandan dolayı Türkçe konuşamadığına dair yorumlar yapıldı.

İLK GOL FERDİ’DEN GELDİ

Almanya-Türkiye hazırlık maçında Ay-yıldızlı ekibin ilk golü Ferdi Kadıoğlu’ndan geldi. Attığı golle takımına katkı sunan Ferdi, maçın sonunda verdiği röportajla hem maçı hem de golünü değerlendirdi. Hollanda doğumlu olan genç yıldız, Türkçe olarak verdiği röportajda büyük heyecan yaşadı ve heyecanı üzerine İngilizceye geçti. Röportajına Türkçe olarak başlayan Kadıoğlu, ‘Bugün ilk golümü attım. Çok mutluyum. Daha çok çalışacağız. Çok mutluyuz.’ ifadelerini kullandı.

ferdi-kadioglu-once-goluyle-sonra-aciklamalariyla-gonulleri-fethetti.jpg

FERDİ KADIOĞLU: BİRİNCİ OLMAK İSTİYORUZ

Türkçe konuşurken yaşadığı heyecan üzerine röportajına İngilizce olarak devam eden Ferdi Kadıoğlu, takım olarak çok mutlu olduklarını söyledi ve ‘Türk taraftarları gururlandırdığımızı düşünüyorum. Grupta da birinci olmak istiyoruz. 3 gün sonra çok önemli bir maçımız var. Hemen ona hazırlanacağız. Türkiye asla pes etmez. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Maçtan önce konuştuğumuz planları sahada uyguladık. O pozisyonu gördüğümde koşu yaptım, iyi kontrol yaptığımda mükemmel bir şekilde önüme düştü ve golü attım. Maçta stratejinin de çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Gol attığım için de mutluyum. Sıkı çalışarak hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız.’ dedi.