Hobi olarak başladı şimdi siparişlere yetişemiyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde 27 sene önce maden ocağından emekli olan Satılmış Baduroğlu, kurduğu çilek ve karpuz bahçeleriyle şimdilerde siparişe yetişemiyor.

Hobi olarak başladı şimdi siparişlere yetişemiyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde 27 yıl önce maden ocağından emekli olan Satılmış Baduroğlu, kurduğu çilek ve karpuz bahçeleriyle şimdilerde siparişe yetişemiyor. Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda maden işçisi olarak görev alan Satılmış Baduroğlu, 27 yıl önce maden ocağından emekli oldu. Tarıma merakı olan Baduroğlu, kendi imkanlarıyla karpuz, çilek ve fındık bahçeleri kurdu.

hobi-olarak-basladi-simdi-siparislere-yetisemiyor.jpg

70 YAŞINDA ÜRETİM YAPIYOR
Kurduğu serada kendi çabalarıyla yetiştirdiği organik çileğin kilosunu 80 ila 100 lira arasında satışa sunan Baduroğlu, bir ton çilek hasadı yapacak. Hobi olarak başladığı tarım işinde bir yandan da fide yetiştiren Baduroğlu, 11 dönüm arazisi üzerinde adeta siparişe yetişemiyor. Ürünlerinin büyük bir sevgiyle bakımını yaptığını dile getiren 70 yaşındaki Satılmış Baduroğlu, "Hem üretiyoruz hem de tohum fide de yapıyoruz. Bir tonun üzerinde hasat elde edeceğiz. En büyük desteğimiz yine kendimiz Maden ocağından emekli oldum. 27 sene oldu. Ürünlerimizde hormon kullanmıyoruz. Net organik ürünler. Toprak gübresi ve hayvan gübresi kullanıyoruz. Merak edenler oluyor. Daha önce ilk defa bu işe ben başlamıştım…

hobi-olarak-basladi-simdi-siparislere-yetisemiyor-001.jpg

GEÇEN SENE 10-15 TON KAPUZ ÜRETTİ
Bir hobi olarak başladık. Zamanla yükselttik. Karpuzlarımız, doğal organik. Geçen sene sel den dolayı az hasat vardı. Bir önceki sene 10-15 ton arası karpuz ürettik" ifadelerini kullandı.