03 Şubat 2023 Cuma 14:09
 

Gevaş'ta TEOG birinci Cengiz Yeter'e ödül

Gevaş'ta TEOG birinci Cengiz Yeter'e ödül
24 Şubat 2017 Cuma 09:36

Van'ın Gevaş İlçesi'nde TEOG'da soruların tamamını doğru cevaplayan Cengiz Yeter isimli öğrenciye Kaymakam İshak Çınar tarafından ödül verildi.

Van’ın Gevaş Kaymakamı İshak Çınar, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Cengiz Yeter’e dizüstü bilgisayar hediye etti. 


İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Arvas, şube müdürleri Hurşit Turbil ve Ethem Bektaş ile birlikte Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret eden Kaymakam Çınar, sınıfları gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrencilerin tek tek tanışıp hedeflerini soran Kaymakam Çınar, “Sizlerin mutlaka bir hedefi olsun. Hedefleriniz zaman içinde değişebilir ancak önemli olan bir hedefin olmasıdır. Öğretmenlerinizi iyi dinleyin. Çünkü onlarda bir zamanlar bu sıralardaydı ve şimdi bir yerlere geldiler. Sizlerde yarın bizim bulunduğumuz yerlere geleceksiniz” dedi.
İlçe Kaymakamı Çınar, daha sonra TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan 8/C sınıfı öğrencisi Cengiz Yeter’i ziyaret etti. TEOG’ta gösterdiği başarıdan dolayı Yeter’e bir laptop hediye eden Kaymakam Çınar, “Göstermiş olduğun başarıdan dolayı seni tebrik ediyorum. Asıl zor iş bundan sonra. Artık o başarıyı muhafaza etmelisin. Bu başarıdan dolayı sana bir laptop hediye etmeyi uygun gördük. Bu senin emeğin” şekkinde konuştu.
Bu haber 5887 defa okundu

DİĞER HABERLER