5 yıllık şikayetlerinden Türk hekimleri sayesinde kurtuldu

Kırgızistan’ın başkentinden Antalya’ya karın ağrısı şikayetiyle gelip yumurtalıklarında tümör tespit edilen Kırgız bir hasta, başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

5 yıllık şikayetlerinden Türk hekimleri sayesinde kurtuldu

Tedavisinin sonrasında yüzü gülen 71 yaşındaki Khaırrınısa Razıeva, doktorunu Kırgızlara özgü olan “Elleri altın” sözüyle adlandırdı. Kırgızistan’ın Bişkek şehrinde yaşamını sürdüren 71 yaşındaki Khaırrınısa Razıeva, yoğun karın ağrısı şikayetine ülkesinde çözüm bulmayınca sağlık turizminde başarılı operasyonlarıyla bilinen Antalya’ya geldi. Özel Vitale Hastanesi’ni tercih eden Kırgız hastanın tedavisini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Fuat Şengör yaptı. Yumurtalıklarında tümör tespit edilen Razıeva, başarılı bir operasyonun ardından sağlığına kavuşup taburcu oldu. Razıeva, ameliyat sürecini, “Gözümü kapadım ameliyata girdim, gözümü açtım odadayım. Hiçbir şey olmamış gibi hemen yürümeye başladım. Ali Fuat hocanın elleri altın, çok minnettarım" ifadelerini kullandı.

5-yillik-sikayetlerinden-turk-hekimleri-sayesinde-kurtuldu.jpg

Antalya’ya gelininin tavsiyesi üzerine geldiğini dile getiren Khaırrınısa Razıeva, “Antalya’yı gelinim tavsiye etti. İlk olarak bir hastaneye gittik, faydasını göremedik. Bir arkadaşım Vitale hastanesini tavsiye etti. Sol tarafımda karın ağrım vardı, çok rahatsızdım, sonra film çekildiğinde Rahim ve bağırsağın arasında irinde enfeksiyon olmuş, onu temizleyeceğiz” dediler. Tedaviyi Opr. Dr. Ali Fuat Şengör hocam yaptı, hiç hissetmedim. Gözümü kapadım ameliyata girdim, gözümü açtım odadayım. Hiçbir şey olmamış gibi hemen yürümeye başladım, hiç ameliyat olmamış gibi rahattım. Ameliyat o kadar güzel geçti ki, ameliyattan kalktım hemen yemek yemeye başladım. Kontrollerim devam ediyor, çok iyiyim” dedi. Khaırrınısa Razıeva, kontrolleri tamamlandıktan sonra 3 ay daha Antalya’da kalacağını, şehrin ikliminin sağlığına iyi geldiğini sözlerine ekledi Razıeva, ”Tedavim tamamlandıktan sonra 3 ay kalacağım ve dinleneceğim. Buranın iklimi çok güzel, şekerim tansiyonum iyi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Antalya’yı çok sevdim, evim gibi oldu. Türk hekimleri çok iyi, Ali Fuat hocanın elleri altın, çok minnettarım. Artık kim sorarsa ona bu hastaneyi ve Ali Fuat hocayı tavsiye edeceğim. Böyle bir doktor ve hastane var, elleri altın mutlaka iyileştirecek” diyeceğim” ifadelerini kullandı. Kırgız hasta Khaırrınısa Razıeva’nın ameliyatını yapan Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, Kırgız hastanın yaklaşık 5 yıldır baş dönmesi, karın ağrısı ve halsizlik şikayetleriyle mücadele ettiğini belirtti. Şengör, “Hastamız, kilo kaybı, baş dönmesi, halsizlik şikayetiyle geldi, yaklaşık 5 yıldır bu şikayetleri çekiyormuş…

5-yillik-sikayetlerinden-turk-hekimleri-sayesinde-kurtuldu-001.jpg

Muayeneler neticesinde yumurtalıklarında bir tümör olduğunu tespit ettik, kapalı bir yöntemle cerrahi müdahalede bulunarak sağlığına kavuşturduk. Yaklaşık bir ay tedavi aşaması oldu, sonra medikal tedavi süreci devam etti. Sağlıklı bir şekilde memleketine göndereceğiz. Sadece 6 ayda bir yılda bir gerçekleşecek rutin kontrollerimiz olacak" dedi. Türkiye’nin son yıllarda diğer ülkelerin kötü propaganda yapması sebebiyle sağlık turizminde aksamalar yaşadığını dile getiren Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, başarılı operasyonların sağlık turizmini olumlu yönde etkileyeceğini kaydettiği konuşmasında, Kırgız hasta ile aralarında kurdukları duygusal bağı ise şu ifadelerle anlattı “Yüz güldürücü sonuçlarla karşılaşmamız durumunda, konuyu Türk sağlık turizmi Türk hekimleri açısından başarı olarak görüyoruz. Bu tür hastaların kazanımıyla sektörümüz büyümeye devam edecek. Hastamıza gerekli tıbbi müdahale dışında Türk hekimlerinin şefkatli yaklaşımını da sergiledik. Hastamız duygusal bir bağ da kurdu, doktor hekim veya hasta hekim ilişkisinden ziyade anne evlat ilişkisi gibi yoğun bir duygusal bağlantımız var, devamlı arıyor soruyor” ifadelerini kullandı.