Beşar Esad öldü mü! İşte Esed'in son sağlık durumu

Beşer Esed öldü mü sorusu bir kaç gündür soruluyor. Son 5 gündür hiçbir yerde görülmeyen Beşer Esed komada mı? Beşer Esad'ın hastanede olduğu artık kesin bilgi.. Beşer Esad'ın son sağlık durumuyla ilgili çok farklı haberler gelse de,kardeşi tarafından darbeye uğradığı ihmali de oldukça güçlü.. İşte Diktatör Beşar Esed'in son durumuna dair tüm detaylar..

Beşar Esad öldü mü! İşte Esed'in son sağlık durumu
Suriye'de binlerce insanın kanına giren zalim Beşar Esad'ın komada olduğu belirtiliyor. Kimi kaynaklara göre ise Beşar Esad öldü ama açıklanmıyor. Son 5 gündür Beşar Esad'ın hiçbir yerde görülmemesi de kafaları karıştırmış durumda.. İşte Beşar Esad'la ilgili ortaya atılan iddialardan derlediğimiz haberimiz..

Lübnanlı Al-Mustaqbal Gazetesi iddiayı ilk ortaya atan gazete..Cumartesi günü yaptığı haberde rejime yakın kaynaklara dayandırdığı haberde  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’in beyin enfarktüsü geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığını yazdı.


Ardından Esad rejimi yanlısı  Lübnanlı Al-Diyar Gazetesi de Esad’ın felç geçirdiini yazdı. Suudi Asharq al-Awsat Gazetesi ise Esad’in 6’ncı yılına giren Suriye iç savaşının getirdiği psikolojik baskının ardından rahatsızlandığını ve sol gözünde tik meydana geldiğini iddia etmişti.


Suriye rejimi dün, sosyal medya üzerinden “Esad’in sağlığı fevkalede yerindedir” açıklamasıyla iddiaları yalanladı.

Dün bir başka iddia daha Al Jazeera’nın ünlü habercisi Faisal al-Qassem’den geldi. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Al-Qassem, “Esad’in komada veya ağır hasta olduğu” bilgisini 4.5 milyon takipçisiyle paylaştı.

BİR GAZETECİ HASTANE YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Visamel Hurra isimli kadın gazetecinin Esad'ın yattığı öne sürülen Şami Hastanesi görevlisi ile yaptığı telefon görüşmesi gündeme bomba gibi düştü.

Şam'ın Muhacirin bölgesinde, başkanlık sarayı yakınında üst düzey devlet adamlarının da tedavi gördüğü Şami Hastanesi görevlisi ile kadın gazeteci arasında geçen diyaloglar Esad'ın sağlığı ile ilgili şüpheleri artırdı.

Şam, her ne kadar Esad'ın sağılığı hakkındaki iddiaları yalansa da başta Suriye Resmi Haber Ajansı (SANA) olmak üzere Suriye medyasında son 5 günde Esad'a ait hiçbir görüntü ve fotoğraf yer almadı. Yayınlanan son görüşmesi ise fotoğraflıyayınlanan İran Şura Meclis başkanı özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdüllehyan ve ona eşlik eden heyetin kabulüne ait.

Beşar Esad Öldü mü ? Suriye'de Beşer Esed'in komada olduğu söylentileri Sosyal Medyayı karıştırdı

Suriye Rejiminin kanlı ismi dikdatör katil Beşer Esed'in öldüğü iddiaları Sosyal Medyayı karıştırdı. Beşar Esad'ın Komada olduğu, sağlık durumunun ciddi olduğu ve öldüğüne dair farklı kaynaklardan gelen bilgi Türkiye'de Katil Esed destekcilerini üzmesine rağmen büyük bir mutlulukla karşılandı. Peki Suriye'de neler oluyor Esed öldü mü öldürüldü mü? İşte tüm detaylar..

Beşar Esad Öldü mü ? Suriye'de Beşer Esed'in  komada olduğu söylentileri  Sosyal Medyayı karıştırdı

Suriye Rejimi Kanlı Katil ve yöneticisi  Beşar Esad'ın  öldüğü iddiaları yalanlanırken, Katil savunucuları ve Mazlum savunucuları arasında sert tartışmalar yaşandı.
 
Kanlı Suriye Rejiminin yöneticisi Beşar Esad'ın öldüğü haberleri Dünyaya hadi inşallah dedirtti. Daha sonra Rus yönetimine yakın kaynaklardan geçilen haberlere göre Beşar Esad'ın sağlık durumunun iyi olduğu söylensede henüz bir açıklama yapılmaması ve Esed Katilinin ortaya çıkmaması öldürüldüğü iddiasını güçlendiriyor.
 

Ortadoğu ve Arap yarımadasından gelen kaynak ve bilgilere göre, Rus yönetimin Suriye'de Rejime darbe yaptığı ve Mahir Esed'i yönetime getirdiği söyleniyor.


BAAS YÖNETİMİ RUSLARIN ELİNDE
  Şam ve Laskiye'de Esad'in ölmesi halinde otorite boşluğunu engellemek için Rus askerlerinin devlet binaları, karakollar ve askeri merkezlerde önlemleri alırken diğer yanda Şam ve Laskiye'de Esad'in kardeşi Mahir Esad'in fotoğraflarının sokaklara asıldığı bilgisine erişildi.
 

MAHİR ESED KİMDİR?


Katil Baba Esed'in çocuklarından birisidir.   Beşşar Esad'dan sonra otoriteyi elinde bulunduran iki numaralı isim.
Mahir Esad, 8 Aralık 1967 tarihinde Hafız Esad'ın en küçük oğlu olarak dünyaya geldi.  Abisi Basil,trafik kazasında ölünce, ismi kısa süreliğine de olsa başkanlık için gündeme gelmişti. Hem genç olması, hemde dengesiz kişiliği yüzünden Beşar tercih edilmiştir. Büşra Esad'ın,orta sınıf Nusayri bir aileden gelen Asıf Şevket ile evlenmesiyle, Mahir-Asıf ilişkilerinde bir gerginlik oluşmuş ve bir toplantıda Rıfat Esad ile ilgili bir tartışmada Mahir Esad eniştesi Asıf'ı karnından vurmuş ve Asıf Şevket Fransa'da tedavi görmüştür.
Mahir, Deyr Ez-zor'un bilinen ailelerinden Manal Cadaan ile evlidir ve 2 oğlu vardır.