Tekirdağ'da açık öğretim lisesi sınavları yapılacak mı iptal edildi mi?

Yoğun kar yağışı altındaki öğrenciler yarın yapılacak açık öğretim lisesi sınavlarının iptal edilip edilmeyeceğini merak ediyor. 2 gün boyunca aralıksız yağması beklenen kar yağışıyla beraber yarınki AÖL sınavlarının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Sınavların iptal edilmesi halinde Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sitesinden yayınlanması bekleniyor.

Tekirdağ'da açık öğretim lisesi sınavları yapılacak mı iptal edildi mi?

Tekirdağ'ı yoğun kar yağışı etkisi altına aldı. Kenti beyaza bürüyen kar yağışı bir çok araç yolda kalırken, kar yağışı yoğun bir şekilde yağmaya devam ediyor.

 

Haftasonu yapılacak Açık Öğretim Lisesi Sınavı'na girecek öğrenciler sınavların iptal edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Zira geçen yl benzer şekilde Açık Öğretim Lisesi sınavlarının olduğu hafta Van,Hakkari ve Bitlis'te yoğun kar yağışı olmuş ve okullar tatil edilmişti. Tekirdağ ve İstanbul'u kapsayan böyle bir karar alınabileceğini ve sınavın ileri bir tarihte yeni basılacak kitapçıklarla yapılabileceği belirtiliyor. 


Haber Gazete olarak Tekirdağ Valiliği'nden yada Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yarınki AÖL sınavlarıyla ilgili bir açıklama yapılması halinde sizlerle paylaşacağız. 


Özellikle Tekirdağ'ın Keşan,Malkara ve Muratlı İlçeleri'nde kar yağışının çok fazla olduğu ve o yöne giden araçların zincirsiz gitmelerine izin verilmediği belirtiliyor.