Ponçik ve Yoğurt Çiçeği Kim Milyoner Olmak İster'de soru oldu!

Bu akşam Kim Milyoner Olmak İsterde bir soru vardı ki izleyenleri hayli düşündürdü. 4 kelimenin verildiği soruda hangi kelimenin Türk Dil Kurumu sözlüğüne girmediğini soruyordu.

Ponçik ve Yoğurt Çiçeği Kim Milyoner Olmak İster'de soru oldu!

Bu akşam Selçuk Yöntem'in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'e 2 soru damgasını vurdu. Sorulardan biri TDK'nın sözlüğüne giren kelimelerle ilgiliydi. Sallapati, Atmasyon,Kanka ve Ponçik kelimelerinden hangisinin Türk Dil Kurumu'nun sözlüğüne girmediği soruluyordu. Sorunun doğru cevabı ponçikti. Yarışmacının bilmekte zorlandığı soruyla ilgili Selçuk Yöntem bir açıklama yaparak Ponçik'in aynı zamanda bir poaça türü olduğunu söyledi. 


Yarışmacı ponçik kelimesinin küçük çocuklar sevilirken uydurulmuş bir kelime olduğunu dile getirdi. Çift cevap hakkını kullanan yarışmacı sorunun doğru cevabını bildi. 

Diğer bir soru ise Yoğurt Çiçeği olarak bilinen çiçeğin hangi çiçek olduğu sorusuydu. Şıklarda Hanımeli,Papatya,Orkide çiçekleri vardı ve yarışmacı arkadaşını da arayarak bu soruya Orkide cevabını verdi ama doğru cevap Papatya'ydı ve yarışmacı bu soruyu bilmeyerek elendi. Halk arasında Papatya'ya yoğurt çiçeği dendi çoğu kişi ilkkez duydu.