Şırnak’ta terörün yaraları sarılıyor

Şırnak’ta yaşanan terör olaylarından dolayı yıllardır hizmete susayan halkın yüzü, huzurun hakim olmasıyla birlikte başlayan yatırımlarla gülmeye başladı. Huzur ile birlikte Şırnak halkına hak ettiği imkanları sunmak için başlatılan hummalı çalışmalar devam ediyor.

Şırnak’ta terörün yaraları sarılıyor
Yaşanan terör olayların izlerinin silinmesi için çalışmalar devam ederken, hazırlanan devasa projeler bir bir hayata geçiriliyor. Şırnak kent merkezinde, aralarında terör örgütünün sözde yöneticileri ile dağ kadrosundan gelenlerin de bulunduğu 508 teröristin etkisiz hale getirilmesi, 50 ton ağırlığında bin 845 el yapımı patlayıcının imha edilmesinin ardından 14 Kasım 2016'da sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla yakalanan huzur ile birlikte yeniden imar ve altyapı yenilenmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Şırnak merkez Uludere Caddesi'nde İl Özel İdareye ait 83 dönümlük arsada yapılacak mesire alanı projesi tamamlandı ve yapım çalışmalarına başlandı. Yapım çalışması devam eden mesire alanını, Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve İçişleri Bakanlığı'nca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu ile birlikte inceledi. Beraberindeki heyet ile birlikte şantiye alanını gezen Vali Ali İhsan Su, projenin son durumu ve yapılacak çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi İnşaat Mühendisi Selma Özçınar’dan bilgi aldı. Şırnak Valisi Ali İhsan Su, "83 dönümlük arsamız üzerinde devasa bir yaşam parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Mesire alanımızı en kısa zamanda halkın hizmetine açacağız. Bu proje gibi insanların hayat kalitesini yükseltecek birçok proje daha bir yıl içinde halkımızın hizmetinde olacaktır.

Şırnak ilimize yepyeni çok güzel ve özel bir park kazandırıyoruz. Çalışmalarını devam ettiriyoruz. Şu anda bulunduğumuz alanda 83 dönüm üzerine yeni bir park inşa ediyoruz. Bu parkın içerisinde yapay göletler, kamelya, barbekü alanlarımız, çocukların spor yapabileceği futbol, basketbol ve voleybol sahaları olacak. Yine parkımızın içinde çocuklarımızı gelecekte trafiğe hazırlamak üzere trafik parkı olacak. Çocuklarımız küçük yaşta trafik parkını görmüş ve öğrenmiş olacaklar. Bu ve benzeri her türlü sosyal aktivitenin olabileceği geniş meydanlar olacak. Amfi tiyatrolar olacak. Yani burası bittiği zaman Şırnak’ta vatandaşlarımız çok önemli bir açık havada vakit geçirebilecekleri bir parka kavuşmuş olacaklar. Şimdi çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ağustos ayında bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah bitirdiğimizde de hep beraber açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.